Portal_background_image

استاندار مرکزی در شورای آموزش و پرورش استان: باید به امر مهارت آموزی از بعد اقتصاد مقاومتی نگاه جدی تری داشته باشیم

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: باید به امر مهارت آموزی در آموزش و پرورش از بعد اقتصاد مقاومتی نگاه جدی تری داشته باشیم .

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه مهارت آموزی از اصول اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: باید به امر مهارت آموزی در آموزش و پرورش از بعد اقتصاد مقاومتی نگاه جدی تری داشته باشیم چراکه موفقیت در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در گرو توجه به مهارت آموزی در آموزش و پرورش است و این نهاد می تواند در تبیین این سیاست ها نقش مؤثری داشته باشد و بصورت پایه ای این تفکر را در دانش آموزان نهادینه نماید.

مقیمی با اشاره به اینکه اجرای طرح مهارت آموزی در آموزش و پرورش مهمترین کاری است که باید در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به آن پرداخته شود، ابراز داشت: مهارت آموزی در آموزش و پروش می تواند مهمترین، عملی ترین و پر بازده ترین نقش را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور، عنوان کرد: با توجه به تحریم های صورت گرفته، باید برای رسیدن به خود کفائی اقتصادی به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بپردازیم و به دستاوردهای غیر نفتی خود تکیه کنیم تا مانند دیگر کشورهای جهان که از منابع نفتی و خدادادی بهره مند نیستند بتوانیم به رونق اقتصادی دست یابیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مهارت آموزی به دانش آموزان مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: مهارت آموزی از سیاست های اصلی نظام آموزش و پرورش است و باید بصورت یک موضوع عام در نظر گرفته شود و در این راستا زمینه برای دانش آموزان فراهم گردد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی و خود اتکایی مکمل یکدیگر هستند، تصریح کرد: ابتدا موضوع مهارت آموزی باید در  همه مقاطع تحصیلی در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد و در گام بعدی به بحث خوداتکایی دانش آموزان در مدارس شبانه روزی  که دارای امکانات کافی هستند، پرداخته شود.

مقیمی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت مردم و خیرین و همچنین همکاری دستگاه های اجرایی در اجرای طرح مهارت آموزی در آموزش و پرورش مؤثر است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اجرای طرح بسته حمایتی در آموزش و پرورش در راستای سیاست های دولت است، گفت: با اجرای این طرح، مدیریت از بخش دولتی به غیر دولتی تغییر می کند، معلمین از بیرون بکار گرفته می شوند و نسبت به درسی که می دهند تسلط و آشنایی کافی دارند، امکانات تغییر نکرده و  دولت هزینه ها را متقبل می شود.

وی افزود: با اجرای طرح بسته حمایتی در آموزش و پرورش بمراتب وضعیت بهتری خواهیم داشت و امید است اجرای این طرح توسعه پیدا کند.

استاندار مرکزی همچنین از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش در حوزه تحقیق و پژوهش تقدیر و تشکر کرد و گفت: استان مرکزی بعنوان دومین استان کشور در حوزه پژوهش معرفی شد که این امر ثمره تلاش اداره کل  آموزش و پرورش، دانشگاه ها ، صنعت، حوزه علمیه، محققان ما و... است.

مقیمی خاطر نشان کرد: باید این رتبه را به عنوان پایه قرار دهیم  و با حرکت در مسیر شرکت های دانش بنیان و فناوری های جدید سطح پژوهش در استان را ارتقاء دهیم.

 استاندار مرکزی در این جلسه با تخصیص 180 هزار تومان در مقطع ابتدایی، 210 هزار تومان در مقطع متوسطه اول و 250 هزار تومان در مقطع متوسطه دوم به عنوان  شهریه سالانه برای دانش‌آموزان اتباع بیگانه در مدارس استان موافقت کرد.

 همچنین اجرای طرح خوداتکایی در 10 مدرسه شبانه روزی استان مرکزی مصوب شد .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها