Portal_background_image

استاندار مرکزی: در شرایط امروز روحانیون نقش مهمی در ترویج اخلاق اسلامی دارند

استاندار مرکزی صبح امروز در جمع ائمه جمعه و جماعات استان که در محل اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: در شرایط امروز روحانیون نقش مهمی در ترویج اخلاق اسلامی دارند.

محمد حسین مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری، افزود: روحانیت باید از تمام فرصتها برای ترویج اخلاق و فرهنگ اسلامی استفاده نماید چرا که جامعه به شدت به آن نیاز دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به رکود اقتصادی که در کشور حاکم است روحانیون باید مردم را آگاه نمایندکه چرا در جمهوری اسلامی که اخلاق در آن حاکم بود و اقتصاد  خوبی داشت امروز این مشکلات بوجود آمده است.

مقیمی اضافه کرد: اگر در سیستم اداری و اجرایی مدیران در همه زمینه ها تربیت شده و آموزشهای لازم را دیده باشند در حفظ بیت المال  تلاش می کنند و مانع از بروز برخی مشکلات می شوند.

وی بیان کرد: امروز که جمهوری اسلامی ایران با رهبری روحانیت به نتیجه رسیده،تداوم پیدا کرده و به پیش می رود علماء و رحانیون وظیفه سنگین تری بر عهده دارند و باید از بزرگترین دستاورد روحانیت که جمهوری اسلامی است دفاع کنند.

مقیمی اظهار کرد: جمهوری اسلامی با حضور مردم و روحانیت به ثمر رسیده است و حاصل تلاش و مجاهدت های علماء است که باید برای حفظ آن و بزرگترین سرمایه یعنی جوانان وقت بگذاریم و تلاش کنیم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: خیلی از وجوه شخصیتی جوانان پای منبرها شکل می گیرد که می تواند در آنها بسیار تاثیر گذار باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: ایجاد اشتغال یکی از مهمترین معظلات کشور است که ایجاد سرمایه گذاری  می تواند به حل آن کمک نماید.

وی اشاره کرد: روحانیون می تواند مردم را نسبت به امر سرمایه گذاری ترغیب و تشویق نماید که نتیجه آن در ساختن مدارس توسط خیرین به خوبی مشهود است.

مقیمی بیان کرد: باید فرهنگ کار را در کشور تغییر دهیم زیرا بسیاری از مشاغل که در کشورهای دیگر به عنوان شغل در نظر گرفته می شوند در کشور ما کنار گذاشته شده اند و شاید  یکی از دلایل بیکاری نیز این امر باشد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در شهر اراک و برخی از روستاها محله هایی هستند که فاقد مسجد و یا خانه عالم می باشند که در این راستا کمیته ای متشکل از علما، معاون هماهنگی امور عمرانی،اداره کل تبلیغات اسلامی، بسیج و .. تشکیل شده است تا با تهیه یک نقشه راهنمائی برای کل استان برای احداث مساجد در نقاطی که مسجد ندارد اقدام شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها