Portal_background_image

استاندار مرکزی: در راستای کاهش آلودگی هوای اراک به دنبال استانداردسازی واحدهای صنعتی هستیم

استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک به دنبال تعطیلی واحدهای صنعتی و کارگاه ها نیستیم بلکه استانداردسازی این واحدها را دنبال می کنیم.

محمدحسین مقیمی با تاکید بر بروز نمودن حدود مجاز خروجی آلودگی از واحد های صنعتی، افزود: برای مشخص کردن حدود مجاز خروجی آلودگی از واحد های صنعتی تا زمان بروز نمودن این حدود طبق شاخصهای در اختیار اقدام شود و واحدهای صنعتی و کارگاهها نیز نسبت به رفع نواقص و اعمال استانداردهای زیست محیطی اقدام نمایند.

وی بیان کرد: بر اساس طرح کاهش آلودگی هوای هشت کلانشهر که امسال در هیات دولت مصوب شده، باید نرخ گذاری بیمه وسائل نقلیه با تاکید بر اهرمهای تاثیرگذار بر کاهش آلودگی هوا و افزایش متناسب با سن خودرو با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اصلاح شود و خودروهایی که آلایندگی بیشتری دارند حق بیمه بیشتری پرداخت نمایند .

مقیمی اظهار کرد: آلودگی ناشی از سیستمهای گرمایشی و سرمایشی(خانگی و تجاری) باید کنترل شود و موتورخانه ها نیز هوشمند سازی شوند.

وی تصریح کرد: بخشی از آلودگی هوای شهر مربوط به لوازم خانگی است که استانداردسازی روی آنها انجام نشده است که باید در این راستا دستور العملی تهیه شود و اداره کل استاندارد نیز در ساخت این لوازم نظارت داشته باشد.

استاندار مرکزی آموزش و اطلاع رسانی را در جهت مقابله با آلودگی هوا امری اساسی عنوان کرد و گفت: پخش رایگان مطالب آموزشی اداره کل حفاظت محیط زیست در صدا و سیما در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: افزایش سرانه فضای سبز نقش مهمی در کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک دارد که در این راستا 120 هکتار فضای سبز آماده سازی شده است و تا پایان سالجاری 128 هکتار دیگر نیز نهالکاری خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها