Portal_background_image

استاندار مرکزی: در دولت تدبیر و امید راه برای فعالیت احزاب مختلف سیاسی در چارچوب قانون باز است

استاندار مرکزی در جمع فعالان و گروه های مختلف سیاسی در شهرستان ساوه، گفت: در دولت تدبیر و امید راه برای فعالیت احزاب مختلف سیاسی در چارچوب قانون باز است .

محمدحسین مقیمی  اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید راه برای فعالیت احزاب و فعالان با گرایش های مختلف سیاسی در چارچوب قانون باز است و آن ها می توانند با انتقاد سازنده حرف خود را بزنند.

وی تصریح کرد: این دولت با انتقاد سازنده فکرهای مختلف جامعه بهتر می تواند به اهداف مدنظر خود دست یابد.

 استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه استان مرکزی به دلیل داشتن شرایط ویژه نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور دارد، تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود منابع انرژی، قرار گرفتن در راه های اصلی کشور، وجود زیرساخت ها و حمل و نقل ریلی و زمینی  از شرایط ویژه این استان می باشد.
وی بیان کرد: این استان دارای حدود دو هزار و 800 واحد صنعتی بزرگ و کوچک است که وجود آن ها استان مرکزی را به یکی از مهمترین استان های کشور تبدیل کرده است.    
مقیمی ادامه داد: تا پایان سال جاری 21 هزار میلیارد ریال از این استان به خزانه کشور واریز می شود در حالی که تمام هزینه های عمرانی و جاری استان حدود 10 هزار میلیارد ریال است.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی جزو معدود استان های کشور است که بدون وابستگی به نفت اداره می شود.
وی اظهار کرد: این استان دارای دو شهرستان منحصر به فرد ساوه و زرندیه است که بدلیل نزدیکی آن ها به تهران، فرودگاه امام خمینی(ره)، قرار گرفتن در راه های اصلی کشور و قطب صنعت و کشاورزی استان مرکزی، دارای شرایط بسیار مناسب هستند.    
استاندار استان مرکزی گفت: زرندیه از لحاظ کشاورزی دارای ظرفیت های بسیار مناسبی است که با بهینه سازی مصرف آب می توان سطح زیر کشت محصول ها را در این شهرستان تا دو و نیم برابر افزایش داد.
مقیمی اضافه کرد: با یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، بالا بردن تولید محصول های کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی با سرمایه گذاری در این بخش می توان بخش عمده ای از نیازهای بازار تهران را تامین کرد.
وی همچنین به وجود 700 واحد صنعتی در شهر صنعتی کاوه ساوه اشاره کرد و افزود: هم اکنون ساخت دومین شهر صنعتی در این شهرستان در یک هزار و 200 هکتار در حال انجام است که زمینه فعالیت یک هزار واحد صنعتی در آن فراهم خواهد شد.          
به گفته وی، شرایط ساوه و زرندیه به گونه ای است که این شهرستان ها مجبور و محکوم به توسعه هستند.

استاندار مرکزی همچنین در بازدید از  طرح هاي مزارع كشاورزي حاج احمد فصيح در شهرستان زرندیه، اظهار کرد: مسئولان بايد با جذب سرمايه گذار زمينه رشد و توسعه اين منطقه را فراهم سازند.

مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری، افزود: رفع مشکل فرهنگ و اقتصاد درخواست مردم است و همه مسوولان موظفند برای تحقق آن تلاش کنند.

استاندار مرکزی گفت: زرندیه دارای موقعیت منحصر به فرد، قطب صنعت و کشاورزی، نزدیکی به پایتخت مي باشد كه می تواند نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا کند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها