Portal_background_image

استاندار مرکزی در جمع نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع): ایجاد اشتغال از طریق سرمایه گذاری محقق می شود

استاندار مرکزی شامگاه دوشنبه در جمع نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع)، گفت: ایجاد اشتغال از طریق سرمایه گذاری محقق می شود.

محمد حسین مقیمی گفت: برای حل مسئله اشتغال باید با حمایت و  تشویق کار آفرینان و سرمایه گذاران و  استفاده از ظرفیت نیروی های کارآمد و تحصیل کرده زمینه سرمایه گذاری را در بخشهای مختلف استان فراهم نمائیم.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با هدف کاهش میزان تورم و به تبع آن افزایش نرخ اشتغال پایدار حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از اولویتهای مهم کاری خود می داند

مقیمی عنوان کرد: دولت با تمام تلاش خود قادر است تا تنها پنج درصد از بیکاران را در بخش دولتی استخدام کند و 95 درصد اشتغال باید در بخشهای کشاورزی، صنعت و خدمات ایجاد شود.      

استاندار مرکزی با تاکید بر اهمیت توسعه شرکتهای دانش بنیان، اظهار کرد: در سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری به توسعه شرکت های دانش بنیان توجه شده است که این مهم در دستور کار این استان نیز قرار دارد.

مقیمی تصریح کرد: برای توسعه اشتغال در استان، فعال شدن واحد های نیمه فعال یا تعطیل و توجه به جذب نیروی بومی از جمله اقداماتی است که از ابتدای حضور در استان مورد تاکید و پیگیری قرار گرفته است.

وی افزود: مهمترین اولویت کاری فرمانداران و بخشداران ایجاد امنیت در جامعه می باشد که بعد از آن باید ایجاد اشتغال را در دستور کارشان قرار دهند و ارزیابی آنها نیز بر این اساس صورت می گیرد.

استاندار مرکزی کمبود آب را از جمله مشکلات در بخش صنعت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با استفاده از پساب شهر اراک،  2 هزار لیتر در ثانیه آب بدست می آوریم که در بخش کشاورزی، صنعت و همچنین تالاب میقان مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند در رفع مشکل کمبود آب برای ایجاد صنایع نیز موثر باشد.       

گفتنی است در پایان مسائل و مشکلات این مسجد و کمبود امکانات ورزشی و فرهنگی و فقدان کلانتری و ... توسط اهالی مطرح و مقرر شد که پیگیری های لازم صورت پذیرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها