Portal_background_image

استاندار مرکزی در جمع مردم شهر کارچان: بر اساس مفاد برنامه پنجم توسعه باید سالی 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم

استاندار مرکزی عصر امروز در دیدار با مردم کارچان، گفت: بر اساس مفاد برنامه پنجم توسعه باید سالی 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم.

محمدحسین مقیمی افزود: سرمایه گذاری یکی از راههایی است که رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی را محقق می سازد و به حل مشکل بیکاری که یکی از دغدغه های همه اقشار جامعه است کمک می کند.

 وی عنوان کرد: از مهمترین اولویت های کاری و ملاک ارزیابی فرمانداران ایجاد امنیت، اشتغال و توجه جدی به مسائل اقتصادی است و ماندگاری مدیران استان نیز منوط به پیگیری و اجرای برنامه های مربوط به اشتغال می باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: باید در استان مرکزی با وجود  298 واحد صنعتی و افراد تحصیل کرده، مدیر و مدبر در بخش صنعت زمینه کارآفرینی فراهم شود و به کارآفرینان اعتماد شود و کارخانجات و صنایع نیز برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از جوانان همان منطقه استفاده نمایند.

مقیمی بیان کرد: ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سالجاری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تذکری بود تا به مسائل اقتصادی و فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم و با بسیج تمام امکانات و تجهیزات برای  تحقق آنچه که در  این نامگذاری آمده است تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: باید بپذیریم که در مسائل اقتصادی و فرهنگی دچار مشکل هستیم و به عنوان مجموعه دولت باید با کمک مردم مشکلات را مرتفع نمائیم که این امر نیازمند برنامه ریزی و وقت گذاشتن است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کشور ما علی رغم وجود امکانات و نیروی متدین که کار را جزء عبادت و نوعی جهاد می دانند از کشور های دیگر که از نعمت نفت و گاز نیز بهره مند نیستند در امر تولید، صادرات و... عقب تر است که باید با انجام کارهای فرهنگی،استفاده از نیروی جوان و کارآمد، برنامه ریزی و کار بیشتر  برای رسیدن به رشد و توسعه قدم های بزرگی برداریم.

وی افزود: ایجاد شرایط لازم برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان برای جوانان تحصیل کرده یکی از برنامه های در حال شکل گیری در استان مرکزی است .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها