Portal_background_image

استاندار مرکزی در جمع مردم شهر آستانه: با جبران کاستیهای گذشته، باید به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم

استاندار مرکزی عصر امروز در جمع مردم شهر آستانه، گفت: با جبران کاستیهای گذشته، باید به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم.

محمد حسین مقیمی افزود: برای تحقق رشد اقتصادی هشت درصد باید تلاش کنیم تا با ایجاد شرکت های دانش بنیان، بهره مندی از ظرفیت سرمایه گذاران و کارآفرینان و همچنین بهره برداری مناسب از واحدهای تولیدی به توسعه و اشتغال پایدار دست یابیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر تنها 5 درصد از بیکاران در دستگاه های دولتی جذب می شوند و  95 درصد از آنها باید از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی اشتغال یابندکه باید با اقدامات مناسب و برنامه ریزی های دقیق و اصولی در این راستا گام های اساسی برداشت.

مقیمی تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذاران نمونه ای از مدیریت جهادی است که  باید بصورت ویژه در دستور کار همه مسئولین قرار گیرد.

استاندار مرکزی با تاکید بر کسب مهارت آموزی نیروی انسانی، عنوان کرد: در حال حاضر 50 هزار نفر بیکار در استان مرکزی وجود دارد که می توان با مهارت آموزی به عنوان اساسی ترین شرط ورود به بازار کار، زمینه اشتغال آنان را فراهم کنیم تا نیروهای بومی با کسب مهارت لازم در تمامی مشاغل، متخصص و کارآفرین گردند.

مقیمی خاطر نشان کرد: در قانون استخدام های دولتی مؤلفه بومی گزینی مطرح است که این امر مهم در ظرفیت های شغلی بخش خصوصی نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

گفتنی است استاندار مرکزی با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر آستانه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و امام زادگان این شهر را زیارت نمود و با خانواده شهید والا مقام فریدونی نیز دیدار و گفتگو کرد.وی همچنین در محل پارک سراب عباس آباد شهر شازند، از چشمه سراب و مجموعه فرهنگی و گردشگری  پارک بازدید نمود.

یادآور می گردد معاونین و مشاورین استاندار، فرماندار شازند، نماینده مردم شریف شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهر آستانه و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی نیز در این دیدار حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها