Portal_background_image

استاندار مرکزی در جلسه شورای دستگاه های نظارتی: بانک های کشور نقش مهمی در خروج از رکود تورمی دارند

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای دستگاه های نظارتی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بانک های کشور نقش مهمی در خروج از رکود تورمی دارند.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری و همچنین عزم جدی دولت برای خروج از رکود تورمی بانک های کشور نقش مهمی در این تحقق این امر دارند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: خروج از رکود تورمی نیازمند حوصله، اراده و تصمیم گیری است و برای تحقق آن  باید سرمایه ها و تسهیلات بانک ها در اختیار بخش تولید، صنعت، کشاورزی و گردشگری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی تکالیف و اختیاراتی دارند که با عمل به وظایف خود تلاش می کنند تا اقتصاد را روی ریل واقعی خود ببرند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دستگاه نظارتی استان آماده کمک به بانکهاست، تصریح کرد: بانکهای استان در انجام امور اگر با ابهام یا سؤالی مواجه شدند از دستگاه نظارتی مشورت بگیرند و از بروز مشکلات مالی جلوگیری نمایند.

مقیمی گفت: استان مرکزی از جمله استان های مهم کشور است که اگر چرخ صنعت این استان به حرکت درآید در کل کشور مؤثر خواهد بود و به حل  بسیاری از مشکلات که ریشه در اقتصاد دارند کمک خواهد کرد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: قصد ما عبور از شرایط رکود است که باید با موفقیت این مرحله را طی کنیم و اقتصاد سالم را حاکم نمائیم.

مقیمی گفت: سیستم بانکی استان مرکزی فعالترین و جدی ترین مدیران را از نظر نظارت بر پول و بیت المال دارد که باید در این زمینه مورد تشوریق قرار گیرند و پایین بودن معوقات بانکی در استان مرکزی نیز به دلیل رعایت ضوابط و مقررات و همچنین عملکرد سیستم اجرایی استان، بانک ها و مشتریان آنها بوده است.

گفتنی است در این جلسه دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان مرکز استان و مدیران بانک های استان نیز مطالبی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها