Portal_background_image

استاندار مرکزی: در توسعه اقتصادی مهمترین موضوع توجه به مدیریت و منابع انسانی است

استاندار مرکزی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع مرغداری خاورمیانه در شهرستان خمین، گفت: مهمترین موضوعی که در فعالیتهای اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد مدیریت و منابع انسانی است.

محمد حسین مقیمی افزود: مدیریت صحیح، نیروی انسانی کارآمد و توجه به سرمایه گذاران و کارآفرینان از جمله مولفه های مهم برای رسیدن به رشد و توسعه هستند.

وی بیان کرد: کشورهایی که از نعمت نفت و گاز نیز بی بهره اند ولی با توجه به نیروی انسانی، آموزش و پرورش، دانشگاه، مراکز فنی و حرفه ای و مهارت آموزی و بهره برداری درست از سرمایه هایی که در اختیار داشتند توانستند به رشد اقتصادی سریع، بادوام و پیوسته دست پیدا کنند.

مقیمی اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه باید سالی 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم درحالیکه در سالهای گذشته رشد اقتصادی منفی پنج و هشت دهم درصدی را داشته ایم که برای کشور مشکلاتی را ایجاد نموده است .

استاندار مرکزی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در استان، ابراز کرد: با سرمایه گذاری می توانیم به کارآفرینی، اشتغال، افزایش درآمد و شادی در زندگی مردم دست پیدا کنیم پس اگر سرمایه گذار مشکلاتی ایجاد نمود  نباید زیاد مورد توجه قرار دهیم چراکه فواید آن بسیار ارزشمند تر است.

وی ادامه داد: در این استان هر کجا سرمایه گذار و کارآفرین مورد توجه قرار گرفته است و از آن حمایت بیشتری شده وضع اقتصادی آن منطقه بهتر است و به کارهای اجتماعی و فرهنگی نیز بیشتر پرداخته شده که آثار آن بخوبی مشهود است.

مقیمی عنوان کرد: کارآفرین کسی است که از منابع درست استفاده کند و مواد اولیه را به کالایی با ارزش بیشتر تبدیل نماید و بتواند ارزش افزوده ایجاد کرده و محصولات با کیفیت بالا و قابل رقابت با بازار جهانی را عرضه نماید.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت یازدهم تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا مشکلات اقتصادی کشور را حل نماید که در این راستا نسبت به کنترل تورم و اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها اقدام نموده که توانسته موفق عمل نماید و همچنین فعال شدن واحد های تولیدی نیمه فعال یا تعطیل را دنبال می کند تا این واحد ها فعالیت بیشتری داشته باشند و از حالت رکود به شرایط فعالیت و کار و تلاش تبدیل شوند که این امر ایجاد اشتغال را نیز در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: توجه به وضع سلامت مردم از دیگر اقدامات دولت یازدهم است که در این زمینه مشکلات بسیاری را داشتیم که امروز این مشکلات مرتفع شده و مردم فقط 10 درصد از هزینه های درمانی را می پردازند و 90 درصد آن توسط دولت پرداخت می گردد که باید خدا را شکر کنیم که با رای مردم دولت با تدبیر روی کار آمد و این دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات بکار می گیرد.

استاندار مرکزی در پایان از فرماندار، امام جمعه ،نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی ، شورای اسلامی شهر و مردم شهرستان خمین به جهت حضور و برگزاری خوب کنگره بین المللی چشمه آفتاب و همچنین برگزاری مراسم  سالروز ارتحال امام خمینی (ره) تقدیر و تشکر کرد.

یادآور می گردد این مرغداری در زمینی به مساحت 4 هکتار و با زیر بنای 3 هکتار کلنگ زنی شد که روزانه میزان 2 میلیون قطعه مرغ تخم گذار و گوشتی و یک میلیون تخم مرغ  تولید خواهد کرد و برای 500 نفر بصورت مستقیم و 3000 هزار نفر بطور غیر مستقیم شغل ایجاد می کند که برای فاز اول آن اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها