Portal_background_image

استاندار مرکزی در بازدید از مجتمع کشت و صنعت ژینو کارا آوه عنوان کرد: سرمایه گذاری موجب اشتغالزایی و به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد می شود

استاندار مرکزی عصر امروز در بازدید از مجتمع کشت و صنعت ژینو کارا آوه، گفت: سرمایه گذاری موجب اشتغالزایی و به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد می شود.

محمد حسین مقیمی ادامه داد: شهرستان ساوه ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد و با وجود بزرگترین شهرک صنعتی کشور، منطقه ویژه و قطب کشاورزی می‌تواند پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین شهرستان کشور باشد و روند توسعه‌یافتگی استان را نیز شتاب ‌بخشد.

استاندار عنوان کرد: وضعیت کشاورزی در ساوه بسیار مطلوب است و توسعه کشاورزی این شهرستان راه خود را به جهت برنامه ریزی صحیح به خوبی پیدا کرده است و شهرک گلخانه‌ای آوه به عنوان یکی از شهرک های بزرگ گلخانه ای، جایگاه خود را در بخش کشاورزی استان و کشور تثبیت نموده و نقش مهمی در توسعه کشاورزی ایفا می نماید و با پرورش گیاه آلوئه‌ورا که در صنایع بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد، سهم بسزایی در تولیدات کشاورزی این شهرستان دارد و یکی از تأمین کننده های اصلی انواع نوشیدنی آلوئه‌ورا در کشور می باشد.

وی تصریح نمود: این واحد تولیدی با مشکلاتی از قبیل منابع مالی، حمل و نقل، بیمه و گمرکات روبرو است و باید کمک کنیم تا این مشکلات برطرف شود، زیرا این واحد تولیدی به دلیل مواجه نبودن با مسائل فنی، می‌تواند صادرات گسترده ای داشته باشد.

مقیمی اظهار داشت: افزایش بیکاری در جامعه به دلیل غفلت از سرمایه‌گذاری درست در کشور است، زیرا هر وقت زمینه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی را مهیا کردیم، اشتغال نیز ایجاد شده است.

استاندار گفت: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات، فعال کردن واحدهای صنعتی و کشاورزی، افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام‌شده است.

وی ادامه داد: بر اساس مفاد برنامه پنجم توسعه باید سال 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم، اما تا کنون این مهم محقق نشده است و از برنامه عقب هستیم و نتیجه آن افزایش بیکاری، غیر فعال شدن صنایع و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است، اما یکی از برنامه های دولت کاهش تورم به کمک مردم برای رشد و رونق اقتصادی در کشور است و قصد دارد فضایی را ایجاد کند تا سرمایه گذاری های جدید شکل بگیرد و کارگاه های فعال فعالتر باشند و با یک برنامه ریزی صحیح کارگاه های نیمه فعال نیز احیاء گردند و به این ترتیب ثبات در کشور حاکم و مشکلات اقتصادی کشور به صورت ریشه‌ای و اصولی رفع می شود.

بعد از این بازدید جلسه ای به منظور بررسی مسائل و مشکلات این واحد تولیدی گلخانه ای برگزار شد و مدیر عامل آن گزارشی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته ارائه نمود.

در این بازدید معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی نیز حضور داشتند.

لازم به ذکر است که مجتمع کشت و صنعت ژینو کارا آوه در۱۳۸۹ به منظور کشت گیاه آلوئه ورا و تولید انواع نوشیدنی و محصولات بهداشتی حاصل از آن با بهره گیری از تجربه و دانش فنی اساتید و کارشناسان بنام داخلی و خارج از کشور تاسیس گردیده است.

این شرکت تحت نام و برندGino Vera Limited انگلستان در ایران فعالیت می نماید و در حال حاضر 70 نفر به صورت مستقیم در آن  اشتغال دارند و در طرح توسعه آن نیز برای 250 نفر شغل ایجاد می شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها