Portal_background_image

استاندار مرکزی: در استان مقدمات اجرای طرح های آبیاری نوین درسطح 13000 هکتار فراهم شده است

مقیمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: در سال جاری با برنامه ریزی های صورت گرفته مقدمات اجرای طرح های آبیاری نوین و انتقال آب با لوله در سطح  13000 هکتار فراهم شده است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مقدمات اجرای طرح های آبیاری نوین در سطح  13000 هکتار فراهم شده است که نیاز به اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ريال می باشد تا با پرداخت 85 درصد هزینه هر هکتار بصورت بلاعوض قدمی هر چند کوچک اما مؤثر در زمینه افزایش راندمان و کاهش فشار بر سفره های زیر زمینی برداشته شود.

استاندار مرکزی، گفت: امید است با مساعدت معاون اول رئیس جمهور درخصوص ملحوظ قراردادن شرایط شکننده در بخش آب به ویژه در استان مرکزی و ابلاغ و تخصیص اعتبارات مربوطه بتوانیم بخشی از مشکلات این حوزه را برطرف نمائیم.

وی بیان کرد: در استان هایی که دچار کمبود و حتی بحران آب هستند اجرای طرح های آبیاری و انتقال آب با لوله از اساسی ترین راه های افزایش راندمان آب در بخش کشاورزی است.

مقیمی تصریح کرد: استان مرکزی علیرغم اهتمام لازم در این راستا به لحاظ کمبود اعتبارات و تسهیلات توفیق چندانی به دست نیاورده است و اگر برای جبران این عقب ماندگی امروز اقدام نکنیم، فردا خیلی دیر است و سرمایه گذاری های انجام شده در بخش کشاورزی به مخاطره خواهد افتاد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها