Portal_background_image

استاندار مرکزی: درنظام جمهوری اسلامی مردم مهمترین نقش را در اداره و نظارت بر امور کشور دارند

استاندار مرکزی عصر امروز در همایشی که به مناسبت سالگرد انتخابات حماسی 24 خرداد ماه سال 92 با عنوان امید و انتظار در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی امام علی(ع) شهر اراک برگزار شد، گفت: در نظام جمهوری اسلامی، مردم مهمترین نقش را در اداره و نظارت بر امور کشور دارند.

محمدحسین مقیمی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با محوریت مردم به پیروزی رسید واسلوب قانون اساسی و ارکان نظام در تمامی سطوح با رای مردم و با نظارت کامل برعملکرد بخش ها همراه است

مقیمی با تاکید بر اجرای قانون، ابراز کرد: دولت یازدهم در اجرای قانون در کشور از هیچ کوششی فروگذار نمی کند و با ارزیابی عملکرد دولت می بینیم که در این مدت کمترین تذکرات و برگشت آئین نامه های دولت  در مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفته است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: دولت یازدهم  در سال 92 بعد از چندین سال بودجه را در آذر ماه تحویل مجلس شورای اسلامی نمود که مجلس نیز توانست در موعد قانونی بودجه را به تصویب برساند که اهمیت این امر برای ارزیابی عملکرد صادقانه دولت کفایت می کند.

وی ادامه داد: مردم مطالبات خود را در روشهای اعتدال و خردگرایی جستجو کردند و به دولت تدبیر و امید رای دادند که نقطه مقابل افراط گری وتفریط بود.

مقیمی اظهار کرد: اجرای درست قانون، دوری از افراط و تفریط، خدمت بی منت به مردم، توجه به خرد جمعی،اخلاقمداری، توجه به ارزش پول ملی، شفافیت در عملکردها و پاکدستی از جمله مواردی بود که آقای روحانی در تبلیغات خود به آنها توجه کامل داشت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی روی کارآمد که در سال 91 رشد اقتصادی منفی پنج و شش دهم درصدی، تورم 43 درصدی و رکود نسبتاً زیاد اقتصادی در کشور حاکم بود که اگر در آن زمان درآمد حاصل از فروش نفت درست هزینه می شد و از نظرات علمی اساتید بهره می گرفتیم تحول اقتصادی شکل می گرفت.

وی افزود: در اثر پیروی نکردن فعالیتهای اقتصادی از قوانین و مقررات ، عدم توجه به  مباحث علمی در پیشرفتهای اقتصادی، عدم استفاده از اساتید و دانشمندان، تصمیم گیری های فردی وموردی، عدم توجه به شورای پول و اعتبار، جایگاه شورای اقتصاد و... مشکلاتی در جامعه بوجود آمده بود که باعث شد مردم به گفتمان اعتدال رای دهند.

مقیمی گفت:دولت در اولین قدم کنترل تورم را در دستور کار خود قرار داد و خوشبخانه در سال گذشته توانست جلوی رشد تورم را بگیرد و آن را چند درصد تقلیل دهد تا به 35 درصد رساند که امیدواریم تا پایان امسال نرخ تورم به زیر 25 درصد برسد.

استاندار مرکزی اشاره کرد: باید به موازات کاری که برای کنترل تورم در دولت انجام شد تصمیماتی نیز برای  فعال شدن واحد های اقتصادی اعمال شود تا این مشکل نیز مرتفع شود و بتوانیم آثار آن را ببینیم.

وی اظهار کرد: مردم ما بهترین پشتیبانی را از دولت داشتند و اگر دولت موفق شد رشد تورم را کنترل نماید عمده آن مرهون همکاری مردم در شهرها و روستاهای کشور است که قابل تقدیر می باشد.

مقیمی بیان کرد: دولت در حوزه سیاست خارجی با اقتدار و آگاهانه پای مذاکرات ایستاده و با ترکیب افراد متعهد در بخش دیپلماسی خارجی و با رعایت خطوط قرمز و مصالح نظام به اقتدار کشور می اندیشد.

 استاندار مرکزی عنوان کرد: توجه دولت به اقشار کم درآمد از طریق اعطای سبد غذایی خانوار، اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها با کمترین مشکل را از دیگر برنامه های موفق دولت روحانی در سال نخست فعالیتش است
وی عنوان کرد: توجه به سلامت مردم با وجود تمامی مشکلات مالی در سرلوحه برنامه های دولت یازدهم است و امروز مشکلات پیچیده تامین دارو و هزینه های کمرشکن درمانی تا حدودی مهار شده و مردم در دریافت خدمات بستری تنها 10 درصد هزینه ها را پرداخت می کنند.

مقیمی خاطر نشان کرد: نقدپذیری رویه دولت روحانی است و مدیریت ارشد استان مرکزی و بدنه اجرایی استان پذیرای نظرات و برنامه طیف های مردمی و نظارت ریزبین آنها بر عملکردشان هستند.

                                       

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها