Portal_background_image

استاندار مرکزی: درسند اشتغال استان مرکزی سالانه ایجاد 12 هزار فرصت شغلی جدید پیش بینی شده است

استاندار مرکزی عصر روز گذشته در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل استانداری برگزار شد، گفت: درسند اشتغال استان مرکزی با کمک دستگاههای متولی و هدفگذاری سالانه ایجاد 12 هزار فرصت شغلی جدید پیش بینی شده است.

محمد حسین مقیمی افزود: از 47 هزار نفر جویای کار در استان مرکزی حدود 14 هزار نفر فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی می باشند که برای اشتغالزایی آنان نیاز به تدبیر ویژه در تعریف مشاغل پایدار است.

استاندار مرکزی گفت: مشکلات مردم و سرمایه گذاران برای گرفتن تسهیلات ارزی و ريالی  برای ایجاد اشتغال و عدم پرداخت تسهیلات طرحهای معرفی شده به بانکهای عامل به دلیل فرآیند پیچیده، از معضلات جدی در حوزه اشتغالزایی استان می باشد.       

مقیمی اظهار کرد: همراهی بیشتر صندوق توسعه ملی در پرداخت سریعتر تسهیلات به طرحهای حوزه صنعت و معدن به حل مشکل اشتغال کمک می کند که در حال حاضر چرخه اقدامات پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی در استان صددرصد انجام شده ولی در کشور با کندی مواجه است.

مقیمی خاطرنشان کرد: خواسته استانها از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمانهای متولی اشتغال این است که به صورت شفاف بضاعت مالی و سیاستهای خود را به استانها ابلاغ کند تا در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی به افراد کارآفرین و جویای کار دیوار بی اعتمادی ایجاد نشود و با امکانات موجود کارهای باکیفیت انجام شود.           
 


 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها