Portal_background_image

استاندار مرکزی : درآمد حاصل از پرداخت مالیات صنایع باید در استان بچرخد

مقیمی در جلسه شورای اداری شهرستان کمیجان که در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کمیجان برگزار شد، گفت: درآمد حاصل از پرداخت مالیات توسط صنایع باید در استان بچرخد تا اقتصاد متحول گردد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: درآمد حاصل از پرداخت مالیات صنایع باید در استان بچرخد تا اقتصاد استان متحول گردد و موتور اقتصاد آن به حرکت درآید و بعد از استان خارج شود و این امر مستلزم این است که تلاش کنیم و هنر انجام این کار را بدست آوریم.

 وی بیان کرد: امروز بدلیل وجود صنایع و واحدهای تولیدی مستقر در استان و پرداخت مالیات از سوی آنها جزء استانهایی هستیم که بدون استفاده از درآمد نفت، علاوه براینکه خودمان را اداره می کنیم به خزانه کشور هم کمک می کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: روزی با استفاده از سرمایه های ملی در استان ما سرمایه گذاری صورت گرفته است که اگر در هر جای دیگر هم سرمایه گذاری می شد بخشی از درآمدش به خزانه کشور اختصاص می یافت.

مقیمی با توجه به ظرفیت و امکانات وسیع موجود در استان مرکزی، ادامه داد: اگر از تمام امکانات موجود درست استفاده و بهره برداری نمائیم این استان می تواند نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور داشته باشد.

وی با اشاره به فاصله مشهود توسعه یافتگی در شهرستان های استان، اظهار کرد: بعضی ازنقاط در استان توسعه اقتصادی یافته اند  و سرمایه گذاری خوبی در آنها انجام شده است، برخی دیگر درحال توسعه هستند و قدم های موثری در آنجا برداشته شده و نقاطی نیز باید در آنها اقداماتی انجام شود و تصمیماتی گرفته شود و زیرساخت ها شکل بگیرد تا به مناطق درحال توسعه و بعد توسعه یافته تبدیل شوند.

وی بیان کرد: کمیجان، خنداب، خمین، شازند، محلات، آشتیان، تفرش و فراهان از جمله شهرستان هایی هستند که از نظر اقتصادی نیاز به انجام کارهای زیرساختی و فعالیت بیشتری دارند.

مقیمی با تاکید بر اینکه تصمیمات گرفته شده باید اجرایی شوند، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی اگر از نظر اعتبار و یا امکانات محدودیت هایی دارند اعلام نمایند، در غیر این صورت باید نسبت به اجرایی شدن مصوبات تلاش کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: در اولین سفر به شهرستان کمیجان مصوباتی برای این شهرستان در نظر گرفته شد که بسیاری از آنها اجرایی شده و زمینه تاثیر خود را فراهم کرده است.

وی ابراز کرد: در گذشته دولت نسبت به سرمایه گذاری و بهره برداری از صنایع اقدام می کرد و توسعه توسط دولت صورت می گرفت ولی امروز توسعه کشور توسط بخش خصوصی انجام می گیرد و دولت زمینه را برای سرمایه گذار و کارآفرین فراهم می کند تا آنها نسبت به تولید وایجاد فعالیت اقتصادی اقدام کنند و زمینه ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و رسیدن به توسعه را فراهم نمایند.

 مقیمی افزود: از سرمایه گذاری های کوچک و متوسط غافل نشویم زیرا آنچه که اشتغال اقشار پائین دست جامعه را تامین می کند سرمایه گذاری های خرد و متوسط است.

استاندار  مرکزی خاطر نشان کرد: با همکاری مردم شهرستان کمیجان در احداث شهرک های صنعتی این شهرستان زمینه توسعه و ایجاد اشتغال افزایش خواهد یافت.          
مقیمی با بیان اینکه توسعه راه های شهرستان کمیجان از مهمترین عوامل جذب سرمایه گذار در این شهرستان است افزود: اعتبار لازم در سال جاری برای توسعه و دوبانده شدن راه اراک- کمیجان تخصیص یافته است که امیدواریم که با اعتباری که امسال و سال های آینده برای این امر اختصاص می یابد شاهد توسعه شهرستان باشیم.

وی ادامه داد: همچنین برای احداث جاده وفس به سمت نوبران نیز در سال جاری اعتبار تخصیص یافته است که با ایجاد آن مسافت کمیجان به تهران کاهش خواهد یافت.

استاندار مرکزی گفت: ایجاد کارگاه های تولید کفش در میلاجرد و کارگاه های تولید و دوخت لباس در کمیجان و میلاجرد در دستور کار قرار دارد.     
وی ادامه داد: شهرک صنعتی منبت کاری سمقاور این شهرستان نیز در زمینی به مساحت 10 هکتار احداث خواهد شد که با ایجاد آن به جای ارسال قطعه های مبل، مبل به استان های دیگر ارسال می شود.
استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور که شرایط تعیین کننده ای است باید تلاش کنیم و بگونه ای اقتصاد کشور را پیش ببریم که در مقابل همه محدودیت ها خودمان را به ایستادگی برسانیم که لازمه آن کار،  فعالیت، برنامه ریزی و اجرایی کردن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: باید حرکت وسیعی را در کشور ایجاد کنیم تا در چارچوب سیاست ها بتوانیم تولیدات با کیفیت، قیمت تمام شده پائین و قابل رقابت با بازار های جهانی را عرضه نمائیم.

گفتنی است استاندار مرکزی در جریان این سفر با خانواده معظم دو شهید سرافراز این شهرستان، شهید محمد حسنی که در سال 65 در عملیات شلمچه در سن 19 سالگی و شهید ابوالقاسم امینی که در سال 61 در عملیات آزاد سازی خرمشهر در سن 18 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، دیدار کرد.   

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها