Portal_background_image

استاندار مرکزی: درآمدهای وصولی استان نسبت به سال گذشته 127 درصد رشد داشته است

استاندار مرکزی در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان ، گفت: درآمدهای وصولی استان در یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 127 درصد رشد داشته است.

محمد حسین مقیمی افزود: استان مرکزی بیشترین جلسات ستاد درآمد را در بین استان های کشور برگزار نموده و در سطح ملی 100 درصد وصول مالیاتی داشته ایم بطوریکه وصول مالیات در سطح ملی و استانی با 62 درصد رشد همراه بوده و در کل نیز 80 درصد وصول مالیاتی محقق شده است و 30 درصد مالیات استان هم از بخش غیر دولتی تأمین شده است.

ایشان در ادامه عنوان نمود: باید سرانه درآمد در شهرستان های استان به یک تناسب قابل قبولی برسد و توجه بیشتری در خصوص توزیع عوارض دریافتی هر منطقه نسبت به جمعیت آن منطقه صورت گیرد.

استاندار تصریح نمود: 4 شهرستان داریم که تا 10 سال آینده زمان می برد تا به شهرستان توسعه یافته تبدیل شوند، پس باید اقدامات لازم برای افزایش سرانه درآمد این شهرستان ها صورت گیرد و ضریب درآمد این شهرستان ها نیز ارتقاء یابد و در این راستا باید از همه ظرفیت ها استفاده نمود و از دستگاه های ملی مانند وزارت کشور و ... پیگیری های لازم برای رساندن سرانه این شهرستان ها به یک سرانه قابل قبول انجام شود.

مقیمی گفت: گزارش سرمایه گذاری ها باید در جلسه شورای اداری استان ارائه شود، یکی از راه هایی که می تواند سرانه این شهرستان ها را افزایش دهد جذب و تشویق سرمایه گذاران برای راه اندازی صنایع بزرگ در این شهرستان ها است.

وی اظهار داشت:چرا باید این قدر فاصله درآمد در بین  شهرستان ها زیاد باشد، باید برنامه ریزی کنیم تا شهرستان هایی که مشکل دارند رشد کنند، در موقع توزیع اعتبار به شهرستان های با درآمد پایین توجه ویژه ای شود و از شهرستان های با درآمد بالا کمک گرفته شود.

استاندار ادامه داد: ما با 2 مشکل در شهرستان ها مواجه ایم، اول اینکه پول هایی که می گیرند صرف چه کارهایی می شود،  دوم اینکه آنقدر سرانه پایین است که نمی توانند شهر را اداره کنند، لذا باید تدابیر لازم را برای کار و  رفاه حال مردم و افزایش درآمد و سرانه این شهرستان ها اتخاذ نمائیم.

در ادامه اين جلسه گزارش وضعيت درآمد استان در یازده ماهه اول سالجاري مورد بررسي قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مرتبط تصميمات لازم اتخاذ شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها