Portal_background_image

استاندار مرکزی: دانشگاه ها مهمترین نقش را در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی دارند

استاندار مرکزی صبح امروز در مراسمی که به مناسبت روز مهندس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین برگزار شد، گفت: دانشگاهها مهمترین نقش را در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی دارند.

محمد حسین مقیمی افزود: مهندسین، اقتصاددانان و دانشگاهیانی که فارغ التحصیل می شوند باید در راستای اقتصاد مقاومتی امکانات موجود را به امکاناتی با سطح بالاتر تبدیل کنند که قابل رقابت با بازار جهانی باشد و بتواند امر صادرات را  توسعه دهد.

وی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم در بازار داخلی و خارجی جایگاه خوبی داشته باشیم باید دقت، علم و تجربه را به گونه ای بکار بریم که نتیجه کار ما محصولی با ارزش و جایگزین خوبی برای محصولات خارجی شود.

مقیمی تصریح کرد: برای اینکه در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم باید همه کارها با روشهای علمی و صحیح انجام شود و در ظرف زمانی خودش به انجام برسد و اگر تولید در زمان خودش صورت گیرد و به موقع به بازار عرضه شود ارزش پیدا می کند.

استاندار با تأکید بر نقش جوانان به عنوان سرمایه درپیشرفت و توسعه کشور، افزود: جوامعی که از منابع خدادادی بی بهره هستند بدلیل بهایی که به علم، دانش و توسعه نیروی انسانی و همچنین امر آموزش، پژوهش و تحقیق می دهند، می توانند در اقتصاد حرف اول را بزنند و در پیشرفت علم و تکنولوژی نیز حرفهای بسیاری داشته باشند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها