Portal_background_image

استاندار مرکزی: دانشگاه علمی کاربردی در تربیت افراد ماهر و کارآمد نقش مهمی دارد

مقیمی صبح امروز در آیین معارفه رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، گفت: دانشگاه علمی کاربردی در تربیت افراد ماهر و کارآمد نقش مهمی دارد.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایجاد دانشگاه علمی و کاربردی است، اظهار کرد: فلسفه دانشگاه علمی و کاربردی تلفیق علم و تجربه است و این مجموعه برای فعالیت های اجرایی نیروهای کارآمدی را تربیت می کند.

وی بیان کرد: کسانیکه تجربه کاری داشته باشند با کسب علم در این دانشگاه می توانند فعال تر عمل نمایند و سطح علمی خود را در کلیه امور از جمله امور اقتصادی بالاتر ببرند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در استان 26 واحد دانشگاهی علمی و کاربردی با 15 هزار دانشجو فعالیت می کند که برای استان منشا خیر بوده است.

وی ابراز کرد: جوانانی که فارغ التحصیل می شوند و یا جوانانی که تجربه کافی دارند ولی به دانش آن نیاز دارند، می توانند با استفاده از ظرفیت دانشگاه های علمی و کاربردی مهارت های لازم برای انجام کارهای اجرایی را کسب کنند .

مقیمی با اشاره به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، عنوان کرد:  با توجه به این سیاست ها، شرکت های دانش بنیان باید فعال تر عمل نمایند و نیروهای علمی را به بازار کار و تجارت عرضه کنند که در این راستا نیاز ما به دانشگاه علمی و کاربردی بیش از گذشته احساس می شود و نقش آن برای ما مشخص می گردد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان ما استانی اقتصادی و کشاورزی است، گفت: باید تلاش کنیم که دانشگاه علمی و کاربردی را توسعه دهیم و کمبودهای آن را جبران کنیم و کیفیت کار این دانشگاه را ارتقاء دهیم.

مقیمی خاطر نشان کرد: بعنوان دولت تمام تلاش ما بر این است تا اینگونه مؤسسات و دانشگاه ها را توسعه دهیم تا مشکلاتی که جامعه با آن روبرو می باشد را مرتفع نماییم.

گفتنی است  دکتر« عبدالعلی ذوالانواری» به عنوان رییس جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی معرفی و از زحمات پورایمانی نیز تقدیر شد.

خاطر نشان می سازد در این آیین سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور نیز حضور داشت و مطالبی را ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها