Portal_background_image

استاندار مرکزی: خودکفایی در تولید محصولات غذایی از مهمترین اهداف سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است

مقیمی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جهاد کشاورزی استان، گفت: خودکفایی در تولید محصولات غذایی از مهمترین اهداف سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.

محمدحسین مقیمی اظهار کرد: در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به بخش کشاورزی توجه ویژه‌ای شده است و با توجه به این مهم می‌بایست در تولید محصولات غذایی به مرز خودکفایی برسیم.

مقیمی تصریح کرد: تحریم‌ها، محدودیت ها و فشارهایی که به کشور تحمیل می شود یادآوری می کند که باید تولید مواد غذایی را در اولویت قرار دهیم زیرا با خودکفایی در صنایع غذایی تحریم ها اثر گذار نخواهد بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معطم رهبری، توانستیم در سال های 83 و 84 در تولید صنایع غذایی به خودکفایی برسیم و در بخش های دیگر کشاورزی هم به مرز خودکفائی نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه خودکفایی کشور از نظر مواد غذایی مرهون تلاش‌های جهاد کشاورزی خواهد بود،افزود: اگر بخش کشاورزی فعال شود در بخش صنایع تبدیلی و صنایع غذایی شرایط خوبی خواهیم داشت .

مقیمی گفت: با برنامه‌ریزی و نگاه استراتژیک به مصرف آب نه تنها می‌توانیم مشکل کمبود آب را حل کنیم بلکه می‌توانیم توسعه کشاورزی، صنعت و گردشگری را در استان رقم بزنیم.

استاندار مرکزی با تاکید بر مصرف بهینه و صحیح آب، اظهار کرد: آنچه که کشور را نجات می دهد اختصاص سهم تعیین کننده ای از صندوق توسعه ملی برای پکپارچه سازی اراضی، تسطیح اراضی، آبیاری تحت فشار و الگوی کشت است که اگر این کار صورت بگیرد این امور به ساماندهی نزدیک می شود.

وی بیان کرد: دولت تخصیص منابع خوبی برای کانال های 3،2،1 و4 در جنوب و غرب کشور و استفاده بیشتر از منابع آبی مشترک را در نظر گرفته است که اگر این کار تا آخر خوب پیش رود و به نتیجه برسد، بزرگترین خدمت را به بخش کشاورزی نموده است.

 مقیمی تصریح کرد: بخش کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد دارد و صنعت، خدمات و گردشگری وابسته یا مکمل کشاورزی هستند.

وی ضمن تأکید بر تقویت صادرات در این بخش عنوان کرد: فرآورده‌های لبنی و دامی از پتانسیل ویژه‌ای برای حضور در بازارهای جهانی برخوردارند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تغییر در مدیریت عادی و دائمی است و گر از اول مدیر باشیم بالاخره بعد از 30 سال باید این پست را تحویل دیگری بدهیم و این امر دائم در حال چرخش است و مهم این است که بتوانیم خوب مدیریت کنیم.

گفتنی است در این مراسم علی بابایی به عنوان مدیر کل جهاد کشاورزی استان معرفی و از خدمات مظفری تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها