Portal_background_image

استاندار مرکزی: خودباوری رمز توسعه و پیشرفت استان است

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای معاونین و مشاورین که در محل استانداری برگزار شد، گفت: خودباوری رمز توسعه و پیشرفت استان است.

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه پیش بینی شده است استان مرکزی امسال 2100 میلیارد تومان مالیات به دولت بپردازد، اظهار کرد: استان مرکزی جزء استان های برتر در درآمدهای مالیاتی است و اگر میزان درآمد مالیاتی را بر تعداد خانوارهای استان تقسیم کنیم متوجه خواهیم شد هر خانواده در این استان ماهیانه حدود 400 هزار تومان مالیات برای دولت ایجاد می کند.

وی بیان کرد: باید تلاش شود تا درآمدها در استان هزینه شود و فشار اقتصادی کمتری روی مردم باشد و همه اقشار درآمد خوبی داشته باشند.

مقیمی تصریح کرد: شرکت ها و صنایع سهمی قابل توجهی در توسعه شهری استان ندارند و رابطه منطقی بین صنعت، جامعه و مردم ایجاد نشده است بطوریکه برخی از خریدها و فعالیت های صنایع خارج از استان صورت می گیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه مشکلات استان مرکزی با استان های دیگر متفاوت است، ابراز کرد: خودباوری رمز توسعه و پیشرفت استان است و فقدان آن یکی از مشکلات اصلی استان در بین مسئولین و مردم می باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید ازامکانات و ظرفیت های استان حداکثر استفاده شود، گفت: استفاده از نیروی بومی در صنایع و واحدهای تولیدی مستقر در استان باید با جدیت دنبال شود و بکارگیری و حمایت از پیمانکاران بومی در دستور کار قرار گیرد.

مقیمی افزود: اگر این موارد پیگیری شوند و برایشان وقت گذاشته شود به نتیجه خواهند رسید همانگونه که بحث بومی سازی نیروی انسانی در پتروشیمی شازند دنبال می شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: شهرداری اراک از 6 تیم ورزشی در استان حمایت می کند، شرکت های آلومینیوم سازی و هپکو نیز از ورزش استان حمایت می کنند که این امر باید سرلوحه دیگر صنایع در استان نیز قرار گیرد چرا که توجه به امر ورزش بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم استان را در پی دارد.

مقیمی با اشاره به اینکه مردم امید دارند مشکلاتشان حل شود، خاطر نشان کرد: باید با وسعت دید بیشتر به آینده استان و مردم بنگریم و فکر کنیم و استاندار، معاونین و مدیران باید برای رفع مشکلات مردم وقت بگذارند و برنامه ریزی داشته باشند.

وی گفت: کلیه مدیران کل استان باید در شهرستان ها حضور پیدا کنند و با نمایندگان، ائمه جمعه، فرمانداران و شوراهای اسلامی ارتباط بیشتری برقرار نمایند.

گفتنی است در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مطالبی را بیان نمود و مشاور استاندار در امور علمی و فناوری نیز گزارش عملکرد ارائه کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها