Portal_background_image

استاندار مرکزی خواستار حمایت و توجه بیشتر دولت به صنعت ریلی استان شد

استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، خواستار حمایت و توجه بیشتر دولت به صنعت ریلی استان شد .

محمد حسین مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: در سنوات اخیر صنعت ریلی مورد بی مهری های ناشی از تصمیمات غیر کارشناسی قرار گرفته و فرصت سرمایه گذاری و اشتغال کشور در این زمینه از دست رفته است که باید با عزم ملی و مدیریت جهادی تمهیداتی اتخاذ شود تا این صنعت دوباره احیاء گردد.

وی افزود: کاهش تعرفه واردات ناوگان ریلی اعم از نو و مستعمل می تواند پیکر نیمه جان صنایع ریلی در کشور  را بیش از هر زمان دیگر ضربه پذیر نماید که باید تمهیداتی بعمل آید تا از بروز و ظهور چنین اتفاقاتی که صنایع برند کشور را هدف نابودی قرار می دهد ممانعت گردد.

وی بیان کرد: شرکت واگن پارس اراک از جمله صنایع مهم و استراتژیک و از برندهای معروف تولید واگن در منطقه خاور میانه می باشد که توان تولیدی این مجموعه تا حدی است که می تواند یک رام واگن مسافری را در مدت زمان کمتر و با قیمت پائین تر نسبت به مشابه خارجی آن تولید کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شرکت واگن پارس اراک برای بیش از 1000 نفر بصورت مستقیم و برای بیش از 1000 نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد نموده است و فعالیت بیش از 100 واحد تولیدی کوچک استان تحت عنوان صنایع همگن ریلی در قالب زنجیره های تولید وابستگی مستقیم به تداوم تولید در این مجموعه داردکه دولت باید در این راستا توجه ویژه ای به این مجموعه ها داشته باشد.

مقیمی اظهار کرد: این واحد با بهره گیری از دانش، تخصص و تکنولوژی بالا از جمله تکنولوژی آلستوم فرانسه، زیمنس و بمباردیر آلمان و... در کشور بومی شده و در سال 92 به عنوان واحد تولیدی نمونه استان انتخاب شده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که نهادهای موثر در عرصه های صنعت و تجارت بتوانند با تصمیمات مناسب و حمایت های خود ضمن احیاء این صنعت مهم و تاثیر گذار در استان و کشور، نقش مهمی در حفظ و توسعه اشتغال شهرستان اراک داشته باشند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها