Portal_background_image

استاندار مرکزی خواستار توجه به مغز افزاری ،پژوهش و تربیت نیروی انسانی کارآمد شد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی پژوهش، فن آوری و تحول اداری که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توجه  به مغز افزاری، پژوهش و تربیت نیروی انسانی کارآمد نقش مهمی در توسعه استان دارد.

محمدحسین مقیمی افزود: برای رسیدن به رشد و توسعه باید علاوه بر ایجاد و تقویت فضاهای فیزیکی  و عمرانی به سرمایه گذاری نرم افزاری و پرورش افراد نخبه و نیروی انسانی کارآمد با بهره وری بالا نیز پرداخته شود.

 وی بیان کرد: باید به  ارتباط دانشگاه با صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری و همچنین ایجاد مراکز رشد در دانشگاهها توجه ویژه شود  و برای فعال تر شدن آنها تلاش بیشتری صورت بگیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد:دانشگاهها  علاوه بر اینکه به بحثهای علمی خالص می پردازند در کنار آن باید به مسائل کاربردی نیز توجه نمایند.

مقیمی عنوان کرد: برای اینکه در جذب سرمایه گذار موفق باشیم باید ارتباط منطقی بین فناور و سرمایه گذار ایجاد شود زیرا هر کدام دارای فرهنگ مختص به خود می باشند .

وی با تاکید بر اهمیت تحقیق و پژوهش، اظهار کرد: در ارزیابی عملکرد دستگاهها  پرداختن به بحث آموزش، تحقیق و پژوهش نیز مد نظر قرار گیرد.

وی درخصوص برگزاری نمایشگاه  فن آوری های نو و پیشرفته در استان مرکزی، ابراز کرد: در برگزاری این نمایشگاه باید توجه شود که در کنار اینکه کار تجاری انجام می دهیم ارزش معنوی فعالیتهای علمی نیز حفظ شود.

گفتنی است در این جلسه برگزاری این نمایشگاه با هدف ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده و سرمایه گذاران و همچنین ایجاد اشتغال مورد موافقت قرار گرفت و قرار شد زمان و مکان برگزاری آن در جلسه آتی مورد بررسی قرار گیرد.

یادآور می گردد در ابتداء جلسه مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری  نیز گزارشی ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها