Portal_background_image

استاندار مرکزی خواستار تسریع در روند اجرایی مجتمع گلخانه ای شهرستان خمین شد

استاندار مرکزی از روند کند اجرا و وقفه در بهره برداری مجتمع گلخانه ای شهرستان خمین ابراز تاسف کرد و خواستار تسریع در روند اجرایی این طرح اشتغالزا و تولیدی شد.
 

محمد حسین مقیمی در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان خمین، اظهار داشت:برای بهره برداری کامل از فضای فاز نخست مجتمع گلخانه ای شهرستان خمین ضرورت دارد میزان سهم آب اختصاص یافته از دو لیتر به 22 لیتر در ثانیه افزایش یابد.
استاندار مرکزی ادامه داد: با بهره برداری از 108 واحد گلخانه ای در این مجتمع 130 هکتاری، که زمینه اشتغال برای 480 نفر از افراد دارای شرایط و جویای کار شهرستان فراهم خواهد شد.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از بانک های عامل استان و شهرستان در فرایند پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی گفت: مسئولان و متولیان بانک های عامل، موظف به مهیا سازی شرایط لازم برای دریافت وام برای کشاورزان شهرستان هستند.

مقیمی گفت: با توجه به پدیده خشکسالی و کاهش درآمد کشاورزان، برای این قشر زحمت کش باید شرایط ویژه ای در باز پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شود.

وی درکارگروه صنعت و معدن نیز با اشاره به اجرایی نشدن برخی از مصوبات دولت دهم در شهرستان خمین گفت: انتقال خط لوله 24 اینچی گاز از دلیجان به خمین، احداث پست 63 کیلو وات ناحیه صنعتی شهید سعیدی شهابیه، 400 کیلو وات شهرک صنعتی خمین و 63 کیلو وات در شهرک صنعتی خرمدشت از مصوبات دولت دهم بوده که ناتمام مانده است.

در این نشست، یک میلیارد و 340 میلیون ریال، برای توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی شهرستان خمین مصوب شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها