Portal_background_image

استاندار مرکزی خواستار بررسی علل افزایش آمار گرایش به طلاق در جامعه شد

استاندار مرکزی در همایش زنان سرپرست خانوار بررسی علل طلاق که باعث افزایش آمار زنان سرپرست خانوار در کشور شده است را خواستار شد.
 

محمد حسن مقیمی استاندار مرکزی در همایش علمی زنان سرپرست خانوار با رویکرد سبک زندگی ایرانی اسلامی و کارکرد خانواده با حضور حسین انواری رییس کمیته امداد امام خمینی کشور و علی محمد ذوالفقاری معاون حمایت و سلامت امداد کشور در دانشگاه آزاد اراک برگزار شد اظهار داشت: در جامعه حوادث متعددی رخ می‌دهد که باعث می‌شود زنان به عنوان سرپرست خانواده امور را به دوش گیرند.


وی افزود: جکومت و مسوولان برای اینکه بتوانند امور این قشر از جامعه را رسیدگی کنند باید تدابیر مناسبی اتخاذ کنند. یکی از این نهادهای تصمیم‌گیرنده کمیته امداد امام خمینی (ره) است. این نهاد اولین نهادی است که امام خمینی (ره) رسما تاسیس کرد و قطعا یکی از وظایف امداد رسیدگی به امور زنان سرپرست خانوار است.
 

استاندار مرکزی با بیان اینکه "زنان سرپرست خانوار مشکلات عدیده‌ای دارند که باید به آنها رسیدگی شود" افزود: باید به ابعاد روحی و روانی این زنان و فزرندان آنها نیز نگاه عمیق ویژه شود. برگزاری چنین همایش‌هایی به ویژه در مراکز علمی راه را برای شناخت مسائل این زنان باز می‌کند.


وی با اشاره به اینکه "عواملی مانند تصادفات باعث می‌شود سرپرست خانواده از دست برود" عنوان کرد: در حال حاضر کشور آمار تصادفات نسبت به میانگین جهانی 6 برابر بیشتر است و باید گام‌های جدی در مسیر کاهش این آمار برداشته شود. علاوه بر این عامل، طلاق خود مزید بر علت شده و منجر به افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار در کشور شده است.
 

مقیمی تاکید کرد: امروز یکی از مباحثی که مسوولان ارشد باید به آن توجه ویژه داشته باشند، مراکز علمی، مدارس، دانشگاه‌ها، اساتید، معلمان و افرادی است که در فرهنگ عمومی جامعه اثرگذار هستند. این مراکز باید به دنبالل رویکرد علمی در بحث طلاق باشند.

وی افزود: در اینخصوص که چه عاملی آمار طلاق را افزایش داده است است و اینکه چرا زوجین طلاق را با علم به مشکلات پس از آن به سادگی انتخاب می‌کنند باید کار علمی صورت گیرد تا علل مشخص شود و جامعه نسبت به عواقب طلاق آگاه شود.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها