Portal_background_image

استاندار مرکزی خواستار افزایش اعتبار پروژه نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک در لایحه بودجه سال 94 شد

مقیمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: اعتبار  پروژه نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک می بایست متناسب با حجم عملیات آن در لایحه بودجه سال 94 افزایش یابد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) شهر اراک را از اولویت های اصلی و مهم استان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه 15 درصد می باشد و پیش بینی می گردد با ادامه روند فعلی قطعاً تا دو دهه آتی هم به بهره برداری نرسد، لذا باید به گونه ای عمل گردد که  اعتبار پروژه نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک در لایحه بودجه سال 94 افزایش یابد.

وی بیان کرد: مطالعات توجیهی نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) از سال 83 با اعتبارات استانی آغاز شده و از سال 86  نیز در قوانین بودجه  ردیف جداگانه برای آن منظور گردیده است.

مقیمی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و قرار گیری استان مرکزی در شاهراه ارتباطی شمال به جنوب کشور، ابراز کرد: آمار بالای حوادث جاده ای، ویژگی صنعتی و تولیدی مرکز استان و آلودگی های چندین ساله اخیر موجب شده که دائماً بر دامنه مراجعات مردمی و تقاضای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی در استان اضافه کردد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه مشکلات  بیمارستان ولی عصر(عج) چالش های جدی در نظام درمانی استان ایجاد نموده و مشکلات اجتماعی را در پی داشته است، ادامه داد: خدمات درمانی از محدوده جغرافیایی استان فراتر رفته و مراجعات استان های همجوار نیز بر مشکلات ارائه خدمات درمانی استان افزوده است در حالی که بیمارستان ولی عصر(عج) اراک که تنها ارائه دهنده خدمات جامع اورژانسی، تخصصی و فوق تخصصی می باشد به علت فرسودگی بالای ساختمان(بیش از 70 سال) و کمبود فضاهای بیمارستانی و تجهیزات ناکافی موجب نارضایتی شدید مراجعه کنندگان، پرسنل و پزشکان شده است.

مقیمی از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور خواست تا اعتبار پروژه نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک متناسب با حجم عملیات  آن در لایحه بودجه سال 94 افزایش یابد تا این مشکل که از اولویت های مهم استان می باشد، مرتفع شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها