Portal_background_image

استاندار مرکزی: خبرگزاری ایرنا اقدامات و برنامه های دولت را به روشنی برای مردم تبیین کند

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با  معاون سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران که در محل استانداری انجام شد، گفت: خبرگزاری ایرنا اقدامات و برنامه های دولت را  به روشنی برای مردم  تبیین و اطلاع رسانی کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در شرایط حساس و خطیر کنونی که دولت با وجود مشکلات بسیار برای اعتلای نظام و حل مشکلات مردم تلاش می کند باید دستاوردها و اقدامات دولت  بخوبی برای مردم تبیین شود که خبرگزاری ایرنا می تواند در این راستا نقش موثری داشته باشد.

وی بیان کرد: خبرگزاری ایرنا باید در جهت پوشش و انعکاس اخبار و رویدادها از خدمات دولت در استان تلاش بیشتری داشته باشد چرا که منتقدان و رقبای دولت رسانه های متعددی در اختیار دارندو همواره تلاش می کنند با گسترش شایعات و موضوعات کذب عملکرد صادقانه دولت را در عرصه های مختلف زیر سووال ببرند که  این مهم رسالت ایرنا را در تبیین و تشریح برنامه های دولت سنگین تر می کند تا با حضور اثر گذار و هوشیارانه و بطور پررنگ به تشریح اقدامات دولت بپردازد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: شرایطی که دولت یازدهم روی کارآمد و ریشه مشکلاتی که کشور با آن روبروست باید برای مردم تبیین و بازگو شود و در این راستا رسانه ها باید نقش آفرینی کنند.

زمانی قمی تصریح کرد: رسانه ها باید انعکاس دهند که دولت گذشته با بکار گیری 890 هزار نیروی انسانی غیر متخصص محدودیتی برای دولت یازدهم بوجود آورد که نتواند افراد همراه خود را وارد بدنه دولت کند و برای استفاده از افراد توانمند برای پیشبرد امور نیز با واکنش منتقدان روبرو است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات امروز میراث ناکارآمدی و سیاست های نادرست دولت پیشین است، ادامه داد: مردم باید بدانند که دولت یازدهم  کشور را با شرایط رشد اقتصادی منفی و پنج و هشت دهم درصد، خزانه خالی و مشکل اشتغال و غیره تحویل گرفت و امروز باید در برابر این مشکلات پاسخگو باشد.

استاندار مرکزی بر نقش خبرگزاری ایرنا در تبیین دستاوردهای توافق هسته ای تاکید کرد و گفت: دستاوردهای این پیروزی باید برای مردم بیان شود و مردم بدانند که نتایج آن با گذشت زمان بر وضعیت اقتصادی کشور مشهود خواهد بود،  چرا که برخی بدنبال این هستند تا شیرینی این پیروزی را به کام مردم تلخ نمایند و این موفقیت را کوچک جلوه دهند.

وی  گفت: برگزاری نشست های تخصصی با حضور صاحب نظران و مسوولان در باز کردن ابعاد عملکرد دولت، طرح مشکلات و ارایه راهکارهای سازنده از مسایلی است که به شدت احساس می شود و حضور هوشمندانه ایرنا در این بخش قابل تقدیر است.

زمانی قمی با اعلام آمادگی برای شرکت در مباحث میزگرد تخصصی در خصوص مسایل کلان و مهم کشور و استان بیان کرد: مردم باید بدانند که پیشگیری از حیف و میل های مالی در دولت قبل و سود ناشی از اختلاس ها می توانست امروز حلال بسیاری از مشکلات کلیدی و اصلاح زیرساخت های اساسی کشور باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز اظهار کرد: رسانه ها و سایتهایی که خدمات دولت را پوشش می دهند اندک هستند لذا از خبرگزاری ایرنا انتظار می رود تا در جهت انعکاس اقدامات دولت تلاش بیشتری داشته باشد.

حسن بیگی بیان کرد: برنامه تحول نظام سلامت دولت یکی از اقدامات موثر و زیربنایی در اصلاح ساختار بیمار بهداشت و درمان کشور بود اما مردم کمتر از ابعاد و خدمات آن آگاهی دارند و ارزش این خدمت زیربنایی را در حد وسعت و اهمیت آن نمی شناسند که باید برایشان تبیین شود.

گفتنی است در این دیدار  مدیرکل روابط عمومی استانداری و رئیس خبرگزاری ایرنای استان مرکزی حضور داشتند و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و مدیرکل اخبار استان های ایرنا نیز مطالبی را بیان کردند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها