Portal_background_image

استاندار مرکزی: حمایت از سرمایه گذاری راهکار اصلی ایجاد و توسعه اشتغال است

مقیمی عصر امروز در جمع نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع) کوی قائم شهر اراک، گفت: حمایت از سرمایه گذاری راهکار اصلی ایجاد و توسعه اشتغال است.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه این استان در شاخص های اشتغال نسبت به سایر استان های کشور وضعیت بهتری دارد، اظهار کرد: امروزه مهمترین دغدغه مردم و مسئولین کشور بیکاری و نبود اشتغال پایدار است که انجام سرمایه گذاری می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تلاش مجموعه دولت در استان مرکزی حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی است، بیان کرد: برای انجام سرمایه گذاری باید مشوق هایی برای سرمایه گذاری ارائه شود و بخش خصوصی در بخش اقتصاد و تولید مشارکت بیشتری داشته باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای تثبیت اشتغال پایدار در استان مرکزی باید شناسایی سرمایه گذاران و کارآفرینان در دستور کار قرار گیرد، امنیت سرمایه گذاری فراهم شود و مردم نیز در جلب سرمایه گذار تلاش نمایند.

وی ابراز کرد: از آنجا که نظام اداری کشور از تعدد نیرو و افزایش نیروی انسانی مازاد رنج می برد، واگذاری امور به بخش خصوصی از اولویت های دولت یازدهم قرار گرفته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استفاده از بنگاه های کوچک اقتصادی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و ارایه تسهیلات لازم برای فعالیت کارآفرینان دانشگاهی نیز از جمله راهکارهایی است که دولت برای ایجاد اشتغال پایدار دنبال می کند.

 مقیمی با اشاره به فعالیت واحد های صنعتی و تولیدی در استان، اظهار کرد: اگر در تمام کارخانجات و واحدهای تولیدی استان نیروی بومی بکار گرفته شود و این موضوع درست مدیریت گردد، در این استان نباید مشکل اشتغال داشته باشیم.

 استاندار مرکزی ابراز کرد: بر اساس بخشنامه صادره، به کارگیری تمامی نیروهای کار مورد نیاز در واحدهای صنعتی، ادارات و نهادهای استان باید بومی باشند، تا مشکل بیکاری رفع شود که در این میان اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی باید فعال تر عمل نماید.    

وی در خصوص آلودگی هوای شهر اراک نیز گفت : از ابتدای سال جاری تا به امروز تنها 40 روز آلوده گزارش شده که این آلایندگی نیز مربوط گرد و غبار محلی بوده است. 

مقیمی افزود: کارخانه ها، خودروهای عمومی، شخصی، گرد و غبارهای محلی، و برخی صنایع از عوامل آلایندگی شهر اراک هستند که با توجه به نظارت لازم، بسیاری از صنایع مجهز به سامانه های زیست محیطی شده اند.

مقیمی بخش دیگری از آلایندگی شهر اراک را مربوط به پوشش تالاب میقان دانست و افزود: جنس پوشش این تالاب از سولفات سدیم است که خشکسالی به همراه بادهای فصلی سبب انتقال این ماده به طرف شهر اراک می شود.

استاندار مرکزی گفت: برای ایجاد فضای سبز شهر اراک  اجرای طرح دو هزار هکتار جنگل کاری منطقه چپقلی، 110 هکتار فضای سبز منطقه چقا و اجرای 1000 هکتار فضای سبز در مدت چهار سال در دستور کار قرار دارد که با اجرای این طرح ها مشکل آلودگی هوای شهر اراک تا حدی مرتفع می گردد.          

وی اظهار کرد: جایگزینی سوخت پاک به جای گازوییل در کوره های آجر پزی شهر اراک نیز از دیگر اقداماتی است که در جهت استقرار هوای پاک در شهر اراک انجام شده است.

مقیمی تصریح کرد: روان سازی ترافیک شهر اراک نیز از اقدامات دیگری است که برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک باید مورد توجه قرار گیرد که اجرای پروژه 55 متری به رفع این مشکل کمک می کند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: قرار گرفتن شهر اراک با جمعیت زیر یک میلیون نفر در زمره کلان شهرها و برخورداری این شهر از حمل و نقل ریلی درون شهری نیز به کاهش آلودگی این شهر کمک خواهد کرد.

گفتنی است تأمین اعتبار برای انجام عملیات عمرانی مسجد چهارده معصوم(ع)، گسترش فضاهای ورزشی و فرهنگی، بهره گیری از خدمات بهداشتی و درمانی تکمیلی، ساخت کتابخانه، اجرای شبکه فاضلاب و مهندسی مبلمان شهری از مهمترین خواسته های شهروندان کوی قائم عنوان شد.

گفتنی است مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیون، ائمه جمعه و جماعات نیز در این جمع مطالبی را ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها