Portal_background_image

استاندار مرکزی: حرکت در مسیر الکترونیکی سبب کاهش فساد اداری می‌شود

 استاندار مرکزی گفت: حرکت در مسیر الکترونیک در جهت خدمت به مردم، سبب کاهش فساد اداری، جلوگیری از سوء استفاده‌ها و باند بازی‌، فامیل بازی، صرفه جویی در وقت و هزینه و افزایش سطح آگاهی جامعه می‌شود.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در چهاردهمین همایش ملی شهروند الکترونیک در اراک افزود: استفاده صحیح همراه با آموزش مناسب شهروندان برای رسیدن به استفاده درست از دنیای مجازی سبب سلامت اداری، کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در انرژی، افزایش سطح سواد، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت، کاهش هزینه‌ها، تسریع در انجام امور و افزایش عدالت اجتماعی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح شهروند الکترونیک، باید زیرساخت‌های لازم آماده شود، اظهار داشت: در این راستا 4 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان برای استفاده از اینترنت پرسرعت احداث شده که این کار از اقدامات مهم مخابرات برای راه‌اندازی شبکه الکترونیک است.
استاندار مرکزی افزود: مطالعه، طراحی و توسعه فیبر نوری، گسترش فناوری اطلاعات، فراهم نمودن امکانات لازم برای دسترسی همه دستگاه‌های اجرایی به اینترنت و بالا بردن ضریب اطمینان از ملزومات این شبکه است.
شعبانی‌فرد با بیان اینکه از سیاست‌های مهم دولت در این راستا آموزش به نیروهای تحت امر خود است، ادامه داد: این مهم در آموزش و پرورش و بخش اداری و دانشگاه‌ها انجام شده است.
وی گفت: در راستای این سیاست آموزش به شهروندان نیز توسط شهرداری‌ها صورت می‌گیرد و با تلاش شهردار اراک سهمیه 50 هزار نفری که برای استان داده بودند به 150هزار نفر افزایش یافت که با برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص در مدت پنج سال جمعیت شهر اراک را تحت پوشش آموزش‌ قرار می‌دهد.
وی بیان کرد: 400 روستای استان مرکزی از پیشخوان دولت بهره مند شده‌اند و ما با جدیت این مهم را دنبال می‌کنیم.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها