Portal_background_image

استاندار مرکزی: جانبازان با اهداء جسم و جان خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آورده اند

استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز جانباز گفت: جانبازان با اهداء جسم و جان خود، امنیت و مصونیت را برای کشور و هموطنان خود به ارمغان آورده اند.

 محمدحسین مقیمی افزود: چهارم شعبان المعظم سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام ، روز جانباز نام گذاری شده است. عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی نمود. فداکاری های برادر رشید امام حسین علیه السلام در تاریخ بشر مانندی ندارد. دست حیدرآسای عباس علیه السلام شعر زیبای عشق و ایثار در راه ولایت را با خون سرخ بر زمین تفتیده، کربلا نگاشت، و راه و رسم عاشقی و شیوه جانبازی را به جهانیان آموخت.

وی بیان کرد: سرزمین مقدس ایران در مسیر تکامل تاریخی خود به واسطه مخاطرات پردامنه‌ای که پیوسته موجودیت این کشور انقلابی و شکوهمند را مورد تهدید قرار داده، تاریخ پرفراز و نشیبی را تجربه کرده است که ماحصل و برآیند آن استقرار نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران است که با آزادگی و سرفرازی دربرابر بیگانگان طماع و قدرت‌های سلطه‌جو ایستادگی کرده و به حیات پربار خود ادامه داده است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از این رو سرگذشت ملت متمدن و با فرهنگ ایران که با اتکاء بر پایمردی‌ها و سلحشوری‌های فرزندان مبارز و فداکار خود، روزنه‌های نفوذ و سلطه را بر دشمنان تمامیت خواه و متجاوز، بسته است

مقیمی اضافه کرد:  نمونه بارز این مبارزات خطیر و خونبار را می‌توان در سیمای رادمردانی به نام جانبازان هشت‌سال دفاع مقدس مشاهده کرد که با حضور متهورانه در میادین رزم و دفاع جانانه از این آب و خاک گوهرخیز دربرابر دشمن متجاوزی که به خاطر اهداف پلید خود به وسیله عبور از مرزها و ورود متجاوزانه به حریم وطن مقدسمان قصد تعرض به جان و مال و نوامیس مردم را داشت در کمال رشادت و بی‌باکی با خصم فرومایه پنجه در پنجه در افکنده و متجاوزان را آنچنان منکوب کردند که سرنوشت خفت‌بار آنان همواره به عنوان یک درس عظیم تاریخی در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند .

وی تصریح کرد:  بدون تردید اگر امروز امت شهيد پرور ميهن اسلامي بدون هرگونه ترس از تهدیدات دشمنان به زندگی عادي و رو به تعالي خود ادامه می‌دهند، نتیجه رشادت‌ها و رادمردی‌های جانبازان دلاوری است که با اهداء جسم و جان خود، امنیت و مصونیت را برای کشور و هموطنان خود به ارمغان آورده‌اندودر چنین شرایطی است که اهمیت و اعتبار مناسبت‌هایی نظیر «روز جانباز» متجلی و متبلور می‌شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: درحقیقت روز جانباز به عنوان فرصت و بهانه‌ای مغتنم به منظور تجلیل و یادکرد  از ایثارگری‌های اسطوره‌های صبر و مقاومت و ایثار، محسوب می‌شود که باید قدر و منزلت آن را به خوبی دریافت.

وی اضافه کرد: گرامیداشت این روز بزرگ در واقع نماد و نشانه‌ای از احترام عمیق و ارادت خالصانه مردم نسبت به جانبازانی است که هنوز هم از تبعات ناشی از جراحات جنگی (جسمي وروحي ) در رنج و دشواری به سر می‌برند، اما با بزرگواری و متانت از ماحصل اقدامات شجاعانه خود که همان موهبت آزادی و امنیت برای میهن اسلامی و مردم کشورشان است دلشاد و خرسندند.

مقیمی در پایان خاطر نشان کرد:  ضمن تبريك اعياد شعبانيه به مردم شهيد پرور استان مركزي و با اداي احترام به جانبازان سربلند و خانواده گراميشان اين روز بزرگ و خجسته را به آنان و همسران و خانواده صبور و ارجمندشان تبريك و تهنيت عرض نموده و از درگاه حضرت حق سبحانه تعالي براي همه ايثارگران عزيز صحت و سلامتي و توفيقات روزافزون مسئلت مي نمايم.

رجاء واثق دارد كه مردم شريف استان مركزي به ويژه مديران محترم دستگاههاي اجرايي نسبت به بزرگداشت اين روز بزرگ و تكريم و تجليل از جانبازان عزيز توجه و اهتمام تام و تمام مبذول خواهند داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها