Portal_background_image

استاندار مرکزی: جامعه امروزی ما مدیون تلاش، فداکاری و ایثار دیروز سالمندان است

مقیمی در پیامی به مناسبت روز جهانی سالمندان، گفت: جامعه امروزی ما مدیون تلاش، فداکاری و ایثار دیروز سالمندان است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: روز نهم مهر ماه مصادف با اول اکتبر به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده تا پیران و سالخوردگان جامعه در این روز تکریم شوند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ غنی اسلامی ما تکریم سالمندان بکرات مورد تاکید قرار گرفته است، تصریح کرد: سالمندی دوره کمال و پرباری انسان است که کوله باری از تجربه را به همراه دارد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: در اصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان میثاق ملی به کرامت انسان ها توجه خاصی شده که در این میان سالمندان از جایگاه ویژه ای برخوردارند به طوری که اصول 21 و 29 قانون اساسی ماموریت نظام را در این زمینه بخوبی ترسیم نموده است.

مقیمی عنوان کرد: در سند چشم انداز 20 ساله و بالاخص قانون برنامه پنجم توسعه نیز بر تکریم سالمندان تأکید ویژه ای شده که در این راستا تلاش ها و برنامه های مختلفی در دست اجرا می باشد که امیدواریم بتواند در جهت محقق ساختن اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گامهای موثری را ایفا نماید.

وی ادامه داد: اینجانب با الهام از آموزه های اسلامی و دینی و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته، این روز را به تمامی عزیزان سالمند، این گنجینه های ارزشمند صمیمانه تبریک عرض نموده و بر این باورم که جامعه امروزی ما مدیون تلاش، فداکاری و ایثار دیروز آنان است و همگی ما در راستای اهداف دولت یازدهم که تدبیر و امید را سرلوحه اقدامات خود قرارداده، قدردان زحمات و تلاشهای آنان بوده و برآنیم تا شرایطی فراهم کنیم که سالمندان عزیر بتوانند با فراغ بال و آرامش خاطر بیشتری تجربیات گرانمایه خود را به جامعه اسلامی منتقل نمایند.

توفیق، طول عمر، عزت و سربلندی سالمندان استان را از خداوند منان خواستارم.    


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها