Portal_background_image

استاندار مرکزی: تیم مذاکره کننده ایران با اقتدار از کیان جمهوری اسلامی، منافع ملی و حقوق حقه مردم ایران دفاع کردند

 استاندار مرکزی گفت: تیم مذاکره کننده ایران با پشتوانه ملت و دولت جمهوری اسلامی و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در چند دور مذاکره وقت‌گیر با اقتدار از کیان جمهوری اسلامی، منافع ملی و حقوق حقه مردم ایران دفاع کردند.

محمد حسین مقیمی عصر یکشنبه در نشست شورای اداری استان در اراک، افزود: موفقیت تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی در ژنو یکی از میوه های شیرین و هدیه ارزشمندی از یکصد روز پرکار دولت اعتدال به مردم است.
وی گفت: این موفقیت راه را برای تسریع برنامه های دولت گشود و ثمره ای گرانسنگ از پیروی سیاست نرمش قهرمانانه و همبستگی و یکپارچکی دولت درحمایت از تیم مذاکره کننده بود.
استاندار مرکزی اظهار کرد: پشتیبانی و بلوغ فکری مردم سرمایه ای ارزشمند برای نظام است که در آینده نیز باید در سطح ملی و بین المللی برای دفاع از منافع کشور به بهترین شکل از آن بهره گرفته شود و حفظ وحدت و تبعیت از رهبری در تمامی برنامه های دولت امری محوری و ضروری است.
وی بیان کرد: دولت اعتدال امروز به دنبال گره کشایی و حل مشکلات مردم است و خوشبختانه در کارنامه یکصد روزه عملکرد آن اقدامات قابل قبولی چون تعدیل تورم نقطه به نقطه از عدد 41به 35 درصد نقش بسته که با شرایط جدید بین المللی آهنگ اقدامات از سوی دولت شتاب بیشتری خواهد گرفت.
مقیمی در بخشی از سخنانش با تبریک هفته بسیج افزود: اگر امروز با اقتدار از مرزهای جغرافیایی و سیاسی دفاع کرده ایم و حرفهای گفتنی زیادی برای دنیا داریم به برکت جانفشانی رزمندگان و بسیجیانی است که ایثارگرانه در پای ارزشهای خود و کشور ایستادند.
وی اضافه کرد: در شرایط تحریم و فشار اقتصادی نیز سرمایه بزرگ بسیج درتمامی سنگرها سدی در برابر توطئه دشمن ایجاد کرد که موجب ناامیدی و شگفت دشمن شد.
مقیمی افزود: در ارتباط با راه اندازی صنایع و فعالیت‌های اقتصادی، توجه به بخش تولید و محصولات کشاورزی و انجام اقدامات به موقع برای کشاورزان نیز توسط دولت تدبیر و امید اقدامات گسترده‌ای در سطح کشور از جمله استان صورت گرفته است.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقتصاد مقاومتی و خلق حماسه اقتصادی گفت: برای تحقق این مهم بکارگیری از توان تمامی نیروهای کارآمد، ذخایر و منابع با هدف خودکفایی و ارزش افزوده بالاتر امری ضروری است.
مقیمی با تبریک هفته کتابخوانی اشاره کرد: کتاب و مطالعه از پایه ای ترین ابزار بلوغ فکری و نشر اندیشه های بارور است و با توجه به اینکه در سالهای گذشته پروژه کتابخانه مرکزی در استان مرکزی با تاخیر ساخت مواجه بوده باید ظرف ده روز آینده با تعیین تکلیف زمین آن عملیات اجرایی این طرح مهم آغاز شود.
در این نشست احکام محسن امیدی رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری، محمد شیخی رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان و زهرا فرجی سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی ابلاغ شد و آقایان جعفر صفری، حجت‌الاسلام ابراهیم ابراهیمی، حجت‌الاسلام حجت‌الله هاشمی و علی یوسفی به ترتیب به عنوان مشاوران استاندار مرکزی در حوزه صنعت، آموزشی، اجتماعی و اقتصادی معرفی شدند.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها