Portal_background_image

استاندار مرکزی: تکمیل ظرفیت‌های خالی صنعت کوتاهرین راه برای ایجاد اشتغال پایدار است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه امور اقتصادی و تولیدی که با حضور فعالین اقتصادی استان در محل استانداری برگزار شد، گفت: تکمیل ظرفیت‌های خالی صنعت کوتاهترین و کم هزینه ترین راه برای ایجاد اشتغال پایدار است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در شرایطی روی کار آمد که کشور در اثر سیاستهای اشتباه دولت گذشته با مشکلات بسیاری روبرو بود که با فعال شدن در عرصه دیپلماسی و تدبیر خود توانست از سد برخی از مشکلات عبور نماید.

استاندار مرکزی گفت:  توافق هسته ای توانست زمینه نشان دادن برتری تمدن گفتگوی ایران در جهان را فراهم کند و ثابت نماید در مناقشات زبان گفتگو و مذاکره شرایط را تسهیل می کند.

زمانی قمی ابراز کرد:  موفقیت در مذاکرات هسته ای تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی کشور خواهد داشت ولی برای رسیدن به وضعیت مطلوب نیاز به زمان است و افکار عمومی باید در جریان این موضوع قرار گیرند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: ایران تنها کشوری بود که ذیل فصل هفت شورای امنیت قرار گرفت و توانست بدون جنگ و با افتخار از این فصل خارج و به عرصه جدیدی از توسعه وارد شود .

وی با اشاره به تشکیل ستادی هوشمند برای استفاده از فرصتهای پیش رو در شرایط پساتحریم، بیان کرد: مدیران باید دراین شرایط نسبت به گذشته برای دستیابی به اهداف کشور عملکرد متفاوتی داشته باشند و برای استفاده از فرصتهای پیش رو و حل مشکلات برنامه ریزی و تدبیر کنند .

استاندار مرکزی ‌تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم در این شرایط معجزه کنیم بلکه می‌خواهیم با اعمال تغییرات و تحولات مسیر پیش‌رو را بهبود بخشیم.

زمانی قمی بیان کرد:  با قرار گرفتن کشور در شرایط تحریم بخش عمده ای از ظرفیتهای تولیدی دچار تعطیلی شد که این امر صادرت را با مشکل مواجه نمود و در پی آن اشتغال جوانان نیز دچار مشکل شد.

وی ایجاد نشاط و امید در جامعه را در گرو ایجاد اشتغال دانست و  ادامه داد: باید راهبردی اندیشیده شود که بتوان با رونق تولید به رونق صادرات کمک کرد و به اشتغال پایدار رسید.

استاندار مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی در جنگ تحریمی بلحاظ صنعتی بودن با مشکلات بسیاری از جمله رکود واحد های تولیدی مواجه شد که فعالسازی این واحد ها کوتاهترین و کم هزینه ترین راه برای ایجاد اشتغال است.

زمانی قمی سرمایه گذاری را از دیگر راهبردهای ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: ما برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این استان نقشه راه خواهیم داشت و از آنها استقبال می کنیم.

وی اشاره کرد: بخش خصوصی باید توانمند عمل کند و یاریگر دولت باشد تا دولت بتواند نقش نظارتی خود را بهتر ایفا نماید.

گفتنی است در این نشست که فعالین اقتصادی حضور داشتند نمایندگان شرکت C.D.C  که برای اعطای تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری استان اعلام آمادگی کرده اند به تشریح شرایط و فرآیند سرمایه گذاری پرداختند و سوالات فعالین اقتصادی را پاسخ دادند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها