Portal_background_image

استاندار مرکزی: توسعه پایدار در گرو توجه به مسائل زیست محیطی است

مقیمی صبح امروز در دیدار با محیط بانان در محل استانداری، گفت: توسعه پایدار در گرو توجه به مسائل زیست محیطی است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) و روز محیط بان، اظهار کرد: باید فعالیت های کشاورزی، خدمات و گردشگری را با رعایت مسائل زیست محیطی توسعه دهیم چرا که لازمه رسیدن به توسعه پایدار توجه به مسائل زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار نیازمند تلاش همه جانبه است، عنوان کرد: محیط زیست هم با توجه به وظایف حاکمیتی خود در  رسیدن به توسعه پایدار نقش مهمی دارد چون اگر اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی با توجیه زیست محیطی همراه نباشند می توانند آثار منفی داشته باشد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تنوع زیستی از سرمایه های استان مرکزی است و محیط بانان با پیشگیری و برخورد با صیادان و شکارچیان غیرمجاز، حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری نقش تعیین کننده ای را در توسعه متوازن و حفظ سرمایه های طبیعی استان برعهده دارند.

مقیمی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی به محیط زیست و حفاظت از آن توجه ویژه ای شده است،  تصریح کرد: در برنامه های توسعه کشور به بحث محیط زیست عنایت شده است و حل مشکلات و چالش های این حوزه  با صبر، کار و پیگیری مداوم صورت می گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و پیشگیری از عواملی که باعث تخریب محیط زیست می شوند، عنوان کرد: در استان مرکزی با وجود شرایط و امکانات ویژه محیط زیست از امنیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه منشاء آلودگی هوای کلان شهر اراک فقط کارخانجات نیست، ادامه داد: کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد .

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص مشکلات حقوق و مزایای مطرح شده محیط بانان، گفت: قانون باید برای همه اجرا شود و اگر پائین بودن حقوق و مزایای محیط بانان ضمن اجرای دقیق ضوابط و قوانین باشد باید از طریق هیات دولت و مجلس دنبال شود.

گفتنی است در این جلسه محیط بانان به بیان مسائل و مشکلات کاری خود از جمله کم بودن حقوق، مشکل مسکن، تعاونی مصرف، چارت تشکیلاتی و... پرداختند و مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه و مدیر کل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری نیز در این راستا مطالبی را ارائه کردند.

یادآور می گردد در پایان این جلسه از  40 محیط بان استان مرکزی تجلیل شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها