Portal_background_image

استاندار مرکزی: توسعه شهری نیازمند حمایت مردمی و مشارکت بخش خصوصی است

استاندار مرکزی عصر امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر اراک گفت: توسعه شهری نیازمند حمایت مردمی و مشارکت بخش خصوصی است.

محمدحسین مقیمی افزود: برای رسیدن به توسعه شهری نیازمند تعامل با کارآفرینان و سرمایه گذاران با حفظ تضمین منافع مردم و شهر و رعایت مسائل فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی در این حوزه هستیم که با حمایت و بهاء دادن به آنها می توانیم به توسعه شهری دست یابیم.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات جدی کلانشهر اراک تراکم بسیار بالای جمعیت در چند نقطه هسته مرکزی شهر و نبود تعادل خدمات در محله های مرکزی و حاشیه ای است که این موضوع باید به عنوان یکی از اولویتهای کاری دفتر شهر و شورای استانداری ، شهرداری اراک و شورای اسلامی این کلانشهر در بازنگری طرح جامع و تفضیلی قرار گیرد.    
مقیمی اضافه کرد: از آنجا که بازنگری طرح جامع اراک بار مالی دارد باید در شورای شهر تصویب شود و در این راستا باید با مشاور طرح تعامل بیشتری انجام شود.

مقیمی گفت: بافتهای فرسوده و حاشیه در کلانشهر اراک یکی از چالشهای مهم مدیریت شهری این منطقه است که دچار مشکل اجتماعی هستند که برای حل این مشکلات به مجریانی نیاز است که با مردم تعامل داشته باشند زیرا بدون حمایت و مشارکت مردمی مشکلات اجتماعی، اقتصادی و عمرانی قابل حل نمی باشد.

وی افزود: می طلبد مصوبه دولت و شورای عالی استانها در خصوص سیاستهای تشویقی ترمیم و نوسازی بافت های فرسوده و معافیت و تخفیف های قانونی برای متقاضیان این بخش برای مردم اطلاع رسانی شود.  

استاندار مرکزی اظهار کرد: بر اساس قانون مطالعات نیازسنجی کلانشهر اراک برای ایجاد حمل و نقل ریلی درون شهری آغاز شده و از طریق سازمان محیط زیست نیز در قالب طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک بر لزوم ایجاد زیرساخت ریلی درون شهری تاکید شده است.        

گفتنی است در این نشست درخصوص مباحثی چون ساماندهی وضعیت باند برگشت کمربند شمالی اراک و تقاطع های غیرهمسطح آن، تعیین تکلیف اراضی و بناهای فاقد سند مالکیت، ارتباط بیشتر صنعت با شهر، طرح جامع آلودگی هوای شهر اراک، وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهر و ... نیز بحث و بررسی شد.    

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها