Portal_background_image

استاندار مرکزی: توسعه شبکه ریلی از برنامه های اولویت دار استانداری مرکزی می باشد

مقیمی شامگاه گذشته در جمع نمازگزاران مسجد امام علی(ع) کوی بعثت اراک ، گفت: توسعه شبکه ریلی از برنامه های اولویت دار استانداری مرکزی می باشد.

محمد حسین مقیمی استندار مرکزی گفت:  توسعه شبکه ریلی در این استان به عنوان زیرساخت مهم در اولویت برنامه ها است و باید این مهم به عنوان یکی از حلقه های اصلی زنجیره توسعه منطقه دیده شود.

وی اظهار کرد: راه اندازی فرودگاه اراک اگر چه باعث تسهیل در، آمد و شدهای طولانی مدت می شود اما توسعه خطوط ریلی در این استان کاربردهای خاص خود را دارد و باید توسعه حمل و نقل ترکیبی در کنار هم دنبال شود.

مقیمی ادامه داد: کیفیت خدمات ریلی روز به روز در دنیا در حال ارتقا است و مسئولان دولت یازدهم نیز در این خصوص برنامه ریزی های کاربردی اتخاذ کرده اند.
وی بیان کرد: خطوط راه آهن برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به عنوان زیرساخت ایمن، ارزان و پرکاربرد حمل ونقل است و غفلت از آن به معنای کندی در امور و ارکان پایه است.
استاندار استان مرکزی، اظهار کرد: لوکوموتیوهای جدید باید با سرعت بیش از 300 کیلومتر در ساعت طراحی شود چرا که کمتر از این سرعت اتلاف وقت مردم و هدر رفت انرژی را به دنبال دارد.
وی افزود: در صورت اتصال ریلی ایستگاه محمدیه قم به اراک و استفاده از لوکوموتیوهای با سرعت 300 کیلومتر در ساعت فاصله اراک تا تهران از سه ساعت و نیم به یک ساعت و 10 دقیقه کاهش می یابد.
مقیمی با بیان اینکه کاهش آلودگی شهر اراک مهمترین دغدغه استانداری در یکسال گذشته بود، اظهار کرد: با برنامه ریزی های مدون و پیگیری های مسئولان موفقیت های عملی حاصل شده است.
وی ادامه داد: راهبری معضلات ترافیکی و ساماندهی آن، بهبود کیفیت سوخت خودروها، توسعه فضای سبز، مهار معضل گرد و غبار با مالچ پاشی تالاب کویری میقان و اصلاح ساختار واحدهای صنعتی آلاینده از جمله اقداماتی است که در یک سال اخیر دنبال شده است.   
وی تخصیص سوخت گاز برای پالایشگاه شازند، تخصیص سهمیه پساب به تالاب میقان، سرعت بخشی به خروج خودروهای فرسوده از چرخه را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.  
وی با بیان اینکه ترکیب آلایندگی هوای اراک تنها متعلق به حوزه صنعت نیست، ادامه داد: بخش مهمی از آن به نواقص ترافیکی و خودروهای فرسوده مربوط است که دستگاه های متولی مدیریت شهری باید با شتاب بیشتری برنامه های روان سازی ترافیک را دنبال کنند.   
استاندار مرکزی بیان کرد: کاهش آلودگی هوا مهمترین خواسته و مطالبه به حق مردم اراک است و همه بخش ها باید دست در دست یکدیگر داده تا این معضل به شکل ریشه ای حل شود و خواسته مردم در بهره مندی از هوای پاک جامه عمل بپوشد.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای سبز نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا ی شهر اراک دارد، ابراز کرد: در سالجاری 120 هکتار فضای سبز ایجاد شده است و در نیمه دوم سال نیز 130 هکتار دیگر ایجاد خواهد شد و طی 4 سال یک هزار هکتار فضای سبز در شهر اراک ایجاد می شود.

مقیمی عنوان کرد: با همکاری صنایع بزرگ استان از جمله نیروگاه، پتروشیمی و پالایشگاه نیز 2 هزار هکتار فضای سبز ایجاد خواهد شد که در جهت کاهش آلودگی هوا بسیار موثر خواهد بود.    
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  حضور سرمایه گذارن در استان مرکزی مهمترین راهکار برای اشتغالزایی است، سالانه تنها پنج تا 10 درصد از جوانان فرصت اشتغال در بدنه دولت را دارند و باید با گسترش صنعت و ایجاد کارگاه های تولیدی و خدماتی زمینه اشتغال جوانان در استان دنبال شود.

وی اظهار کرد: استان مرکزی به دلیل واقع شدن در مرکز کشور فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد و باید با تسهیل امور، زمینه ترغیب سرمایه گذاران به این استان فراهم شود.
وی در ادامه بیان کرد: منطقه دره گردو در مجاورت کوی رضوی شرایط بسیار مناسبی از لحاظ آب و هوایی برای تبدیل شدن به یک مکان مناسب گردشگری دارد.
استاندار مرکزی ساخت بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) را مهمترین دغدغه خود و مسئولان استانی عنوان کرد و گفت: با پیگیری هایی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی انجام شده است، امید است این بیمارستان تا سه سال آینده به بهره برداری برسد.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بزرگترین پیامی که دفاع مقدس در بین مردم دارد انسجام و وحدت درجامعه و خودباوری برای سازندگی و استقلال کشور است که در سال های پس از جنگ با وجود تحریم های اقتصادی و توطئه های نرم متعدد  دشمن در سایه بصیرت مردم حاصل شده است.

وی اظهار کرد: در اوایل جنگ تحمیلی رژیم بعثی با حمایت بیش از 40 کشور بارها اعلام کردند که کمتر از یک هفته تهران را فتح می کنند اما ملت با دست خالی و با توکل بر خدا و پشتیبانی امام راحل(ره) از تمام نقاط کشور به طرف جبهه های غرب و جنوب کشور حرکت کردند و از کشورشان دفاع جانانه کردند.

مقیمی ادامه داد: در مدت حدود یک سال در عملیات های مختلف بیش از 95 درصد از خاک اشغال شده توسط دشمن پس گرفته شد و بقیه نیز در خلال جنگ هشت ساله عودت شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: پیروزی هایی که در جنگ حاصل شد مرهون رهنمودهای امام خمینی(ره) و حضور مردم در جبهه ها و پشتیبانی آنها از نیروهای مسلح، ارتش و سپاه می باشد.

مقیمی بیان کرد:آنچه که امروز باعث عزت و سربلندی میهن اسلامی ما شده است و اینکه در محافل مختلف حضور پیدا می کنیم و از حقوق حقه ملت دفاع می نماییم و به عنوان یک قدرت منطقه ای و جهانی شناسایی می شویم نتیجه خون عزیران در جبهه های جنوب و غرب کشور است.        

گفتنی است تکمیل احداث تیرهای چراغ برق در کوچه ها و خیابان های شهرک بعثت فاز یک و دو، آسفالت کوچه ها، ساخت دارالقرآن در مجاورت مسجد امام علی(ع) مهمترین خواسته های مردم از استاندار مرکزی بود.    

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها