Portal_background_image

استاندار مرکزی: توسعه استان در گرو استفاده مناسب از امکانات است

مقیمی صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان که در محل این اداره کل برگزار شد، گفت: استفاده مناسب از امکانات موجود در کنار حمایت های ملی باعث توسعه استان می شود.

محمدحسین مقیمی با اشاره به ظرفیت های استان مرکزی، اظهار کرد: در استان امکانات وسیعی داریم که از طریق مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه و شورای عالی شهرسازی و معماری باید عملیاتی شود.

مقیمی با اشاره به کمیسیون ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه، ابراز کرد: بر اساس مفاد این ماده از قانون، کمیسیون مربوطه باید طرح ها را از نظر فنی، اقتصادی، مالی، زیست محیطی و اخیراً هم پیوست فرهنگی بررسی و در صورت دارا بودن این شرایط تصویب نماید و از اینرو گرفتن مجوز از این کمیسیون کار بسیار مشکلی است.

وی بیان کرد: مسئولیت این کار بر عهده معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری است و در این مدت مدیر کل راه و شهرسازی استان توانست مجوزهای این کمیسیون را بگیرد و به این ترتیب یکی از مشکلاتی که بر سر راه طرح های عمرانی استان داشتیم، مرتفع شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: عدم پاسخگویی اعتبارات بر حسب نیاز ما یک مشکل اساسی است که با پیگیری های مدیر کل  راه و شهرسازی ، وزارت راه و شهرسازی اعتبارات استان را ارتقاء دهد تا بتوانیم پروژه های ماده 215 را که مجوز آنها اخذ شده است را اجرایی کنیم.

مقیمی با اشاره به اینکه کالبد شهر مهمترین فاکتور توسعه یافتگی یک شهر یا استان به شمار می آید، عنوان کرد: در بحث شهرسازی، وقتی از شهری توسعه یافته و پیشرفته صحبت به میان می آید، اشاره ای به زیرساخت ها و کارهای اساسی صورت گرفته مانند سدها و کارخانه های احداث شده، وضعیت کشاورزی و ... نمی شود هر چند که این موارد مدنظر است ولی در نگاه اول به کالبد شهر و تأثیرات مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و کمسیون ماده 5 توجه می کنند.

وی اضافه کرد: گرچه اقدامات خوبی در سال های اخیر صورت گرفته است اما کافی نیست و باید تغییر را در مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و عواملی مانند نزدیکی استان مرکزی به پایتخت و ... جستجو نمود.

استاندار مرکزی با تاکید بر تربیت نیروی انسانی کارآمد، گفت:  یکی از وظایف ما در مدیریت این است که برای استان و کشور نیروی کارآمد تربیت کنیم و یکی از خواسته های من از مدیر کل جدید راه وشهر سازی استان توجه به این موضوع است.

مقیمی در پایان ضمن تقدیر از خدمات مدیر کل سابق راه و شهرسازی و آرزوی موفقیت برای مدیر کل جدید، خاطر نشان کرد: در موقع ترک مسئولیت مهم این است که خودمان، خدای خودمان و مردم از کار ما راضی باشند و برای پیشرفت و توسعه کشور آنچه را که در توان داشتیم به انجام رسانده باشیم.

گفتنی است در این مراسم که معاون امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان های وزارت راه و شهرسازی و برخی از مدیران استان حضور داشتند، مجیدرضا نصرا... نژاد به عنوان مدیر کل راه و شهرسازی استان معرفی شد و از زحمات خرمی تقدیر بعمل آمد.

یادآور می گردد که مجیدرضا نصرا... نژاد که قبل از این مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران بوده است، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران است که 17 سال سابقه کار کارشناسی و مدیریتی در حوزه های راه وشهرسازی، حمل ونقل، معماری، تدریس در دانشگاه و اجرای پروژه های عمرانی در استان های تهران، مازندران و قزوین را دارد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها