Portal_background_image

استاندار مرکزی: توجه به مدرسه محوری و امور تربیتی در رأس برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد

مقیمی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان، گفت: توجه به مدرسه محوری و امور تربیتی و علمی باید در رأس برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  مدرسه محوری و توجه به امور تربیتی و پرورشی و همچنین مسائل علمی و ارتقاء سطح آنها باید از اهم فعالیتهای آموزش و پرورش باشد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی تربیتی، پرورشی، فرهنگی، ارتقاء سطح علمی و توجه به سطح فرهنگی و همچنین نقش معلم و ارتقاء مسئولیت معلمین باید در آموزش و پرورش  مورد توجه قرار گیرد .

استاندار مرکزی بیان کرد: آموزش و پرورش در مباحث فرهنگی و فرهنگ عمومی جامعه و همچنین تربیت انسانها نقش بی بدیل و تعیین کننده ای دارد و جوامعی پیشرفت و توسعه پیدا کردند و توانستند به قله های رفیع برسند که به آموزش و پرورش اهمیت دادند.

 مقیمی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی در رفع مشکلات فرهنگی، فرهنگ عمومی و اجتماعی جامعه بر عهده دارد، افزود: در شرایطی که مسائل و مشکلات و نگرانی های اجتماعی را در جامعه می بینیم نقش آموزش و پرورش سخت تر و سنگین تر می گردد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: از آنجا که ما در پی توسعه فرهنگی و توجه به مسائل فرهنگ عمومی هستیم و اینکه اعتقادات اسلامی را تقویت کنیم باید بیش از گذشته به آموزش و پرورش توجه نمائیم.

وی بیان کرد: با ورود فرزندان به مدرسه و در تمام مراحل تحصیل نقش خانواده در تربیت آنها کمرنگ شده و نقش معلم و مدرسه به آن اضافه می گردد هر چند در دوران دبیرستان جامعه تاثیر گذاری زیادی روی دانش آموزان دارد ولی نقش آموزش و پرورش در تربیت آنها بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

مقیمی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید بحث مدرسه محوری  مورد توجه قرار دارد، عنوان کرد: در صورتیکه توجه به نحوه مدیریت مدرسه، فعالیت هایی که در مدارس انجام می شود، دادن اختیارات به کسانیکه به مباحث فرهنگی، پرورشی و عمومی دانش آموزان می پردازند و مجموعه ای که کارهای علمی را پیگیری می کنند به طور جدی باشد آموزش و پرورش به اهداف خود می رسد.

استاندار مرکزی در خصوص تامین فضای مورد نیاز برای آموزش و پرورش،گفت: دولت با همکاری مردم و خیرین برای امور پرورشی، آموزشی  و ورزشی فضاهای خوبی را ساخته و تحویل داده است و امروز  با برنامه ریزی هایی که برای تامین فضا در آموزش و پرورش  صورت گرفته وضعیت خوبی داریم.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم، دولت اعتدال است، اظهار کرد: در سیاستهای اعلامی رئیس جمهور در نظر گرفتن منش و روش اعتدالی در همه سطوح و امور باید مورد توجه قرار گیرد و روش اعتدالی یعنی روش اسلام ناب محمدی (ص)که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری تبیین می کنند و در اجرای سیاستها به آن تمسک می جوئیم و عمل می کنیم.

در این جلسه فولادوند به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان معرفی شد و از  خدمات کریم زاده تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است فولادوند سوابقی چون قائم مقام و معاون اداره کل آموزش و پرورش استان، استاد دانشگاه و مدرس آموزش و پرورش و همچنین معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در کارنامه خود دارا می باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها