Portal_background_image

استاندار مرکزی: توجه به شرکتهای دانش بنیان،جهش علمی و اقتصادی استان را در پی خواهد داشت

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه پژوهش، فن آوری و تحول اداری که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توجه به شرکتهای دانش بنیان،جهش علمی و اقتصادی استان را در پی خواهد داشت.

محمدحسین مقیمی ایجاد شرکتهای دانش بنیان را کار علمی، بنیادی و ریشه ای عنوان کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت دانشگاهی، صنعتی و کشاورزی استان و با سرمایه گذاری بیشتر و به طور جدی تری برای رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین باید تلاش نمود که اثر بخشی  آن در آینده روشن می شود که چقدر می تواند کارساز باشد .

وی بیان کرد: شرکتهای دانش بنیان می توانند دستاوردهای علمی را به فعالیتهای علمی تبدیل و تجاری سازی نمایند و از آنجاکه استان مرکزی سابقه علمی خوبی دارد  با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و با دانش می تواند در این عرصه به موفقیتهای خوبی دست یابد.

مقیمی اضافه کرد: علی رغم کارهای عمرانی و فیزیکی، کمتر دیده شد که برای یک کار علمی و تحقیقاتی برنامه افتتاحیه داشته باشیم ولی با همراهی، هم افزایی و عزم ملی که برای بهاء دادن به شرکتهای دانش بنیان ایجاد شده شاهد آن روز خواهیم بود که برای افتتاح طرح های دانش بنیان همه حضور پیدا خواهند کرد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: تاکید ویژه‌ مقام معظم رهبری در تعریف اقتصاد مقاومتی این است که الگوی اقتصاد مقاومتی علمی بومی است و این نشان می‌دهد دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان رسالت ویژه‌ای در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

وی با تاکید بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت، ادامه داد: با تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه، توجه به فناوری های جدید، فن بازار و کارهایی که با پژوهش، فعالیت و تحقیقات سازوکار دارند و همچنین توجه به شرکتهای دانش بنیان می توانیم به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم.

مقیمی عنوان کرد: فن بازار سیستم ارتباطی بین حلقه های اصلی اقتصاد دانش بنیان است که می تواند در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت نیز نقش مهمی داشته باشد.

استاندار مرکزی بر ایجاد فن بازار های دانشگاهی و تخصصی تاکید کرد و گفت: دانشگاهها و فرمانداران می توانند در این راستا تلاش نمایند تا این فن بازار در شهرستانها نیز شکل بگیرد.

وی افزود: ارتباط دانشگاهها با فن بازار بیشتر شود و دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی متولی تولید طرح های دانش بنیان شوند.

استاندار مرکزی بر ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان و محققان استان و هم استانی های خارج از استان، تجهیزات آزمایشگاهی، پژوهشکده و مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی و ... تاکید کرد و گفت: دفتر آموزش و پژوهش استانداری و کمیته ای متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی ، اداره کل حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی ظرف مدت سه ماه نسبت به تشکیل این بانک اقدام نمایند .

مقیمی درخصوص برپائی نمایشگاه فناوری های نو در استان مرکزی اظهار کرد: برپائی این نمایشگاه باید با جدیت تمام دنبال شود تا بتوانیم نمایشگاهی در شأن استان مرکزی برپا کنیم و یک کار نمونه و الگو را شاهد باشیم.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که نوع نمایشگاه متفاوت است باید حجم سرمایه گذاری بیشتری در آن صورت بگیرد .

گفتنی است در این جلسه شرکت شهرکهای صنعتی استان نیز گزارشی درخصوص فن بازار ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها