Portal_background_image

استاندار مرکزی: توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان از اولویت‌های مهم و اساسی دولت است

استاندار مرکزی گفت: توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان از اولویت‌های مهم و اساسی دولت است و پرداختن به تولید داخلی علاوه بر رفع مشکل بیکاری نقش موثری در رونق اقتصادی دارد.

محمد حسین مقیمی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان شازند، افزود: توسعه متوازن و حضور موثر در رقابت های جهانی در گرو جبران عقب افتادگی هاست و تنها با توجه به برنامه های محوری سند چشم انداز توسعه می توان به ترسیم افق های نوین برای کشور پرداخت.

وی گفت: امروز کشور نیازمند دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی مطابق برنامه های توسعه است و این هدفی است که در سالهای قبل به واسطه عدم برنامه ریزی محقق نشده است

مقیمی تاکید کرد: تنها در سایه پایبندی به اهداف برنامه پنجم توسعه است که می توان ایران را به قدرت برتر خاورمیانه تبدیل کرد.

استاندار مرکزی بیان داشت: متاسفانه به دلیل تحریم‌های دشمنان، کشور طی سال‌‌های اخیر از نظر اقتصادی با مشکلاتی مواجه بود که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی تا حدودی بر این مشکلات غلبه شد، اما دولت تدبیر و امید می‌کوشد با تلاش مسئولان مشکلات تورم را کاهش داده و از گرانی‌ها بکاهد.

وی گفت: با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی موجود در استان مرکزی و شهرستان شازند می توان پویایی در اقتصاد و اشتغال منطقه را موجب شویم.

مقیمی افزود: توزیع خوب صنعت در تمام شهرستان های استان مرکزی باعث شده تا این بخش در تمام بخشهای استان مرکزی حرف برای گفتن داشته باشد.

وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان یکی از قلبهای تپنده اقتصاد کشور و قطبهای مهم اقتصادی نیاز به نگاه ویژه در عرصه تولید دارد و فعال کردن صنایع پایین دستی ، تکمیل زنجیره تولید و پشتیبانی از شهرک های صنعتی را با وجود صنایع بزرگ پتروشیمی و پالایشگاه در شهرستان شازند به عنوان پتانسیل در جهت ایجاد رونق اقتصاد و اشتغال عنوان کرد.

استاندار مرکزی و اعضای شورای اداری استان ضمن شرکت در شورای اداری شهرستان شازند از چندین واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان بازدید کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها