Portal_background_image

استاندار مرکزی: توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک و خرد زمینه را برای توسعه بنگاه های اقتصادی متوسط و بزرگ فراهم می کند

مقیمی صبح امروز در سومین جلسه پشتیبانی از اردوهای طرح هجرت که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک و خرد زمینه را برای توسعه بنگاه های اقتصادی متوسط و بزرگ فراهم می کند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه یشرفت اقتصادی کشور تنها در گروی احداث واحدهای تولیدی بزرگ نیست بلکه بنگاه های اقتصادی خرد و خانگی نیز نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند،اظهار کرد:توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک به عنوان یک حلقه مفقوده صورت گرفته است که بایدبه این موضوع به صورت عملی و اجرایی تر پرداخته شود تا بتوانیم پایه ای برای بنگاه های اقتصادی متوسط و بزرگ ایجاد نمائیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بخشی از این کم توجهی مربوط به خود ما می شود که نتوانستیم از منابع و امکانات موجود درست استفاده کنیم و تصمیم گیری نمائیم.

وی بیان کرد: باید این تفکر جا بیافتد که اگر می خواهیم استان جایگاه خودش را پیدا کند باید به تمام ظرفیت های آن توجه کنیم .

مقیمی با اشاره به اینکه در سال 91  رشد اقتصادی منفی شش و هشت دهم درصد بود که با تلاش های صورت گرفته در سال 92 به منفی یک و یک دهم رسید، تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه  و دست یابی به توسعه اقتصادی در سال 93 باید کارهای اساسی صورت بگیرد چرا که این آمار جدی است و باید با برنامه ریزی، دقت و کار از این شرایط عبور کنیم .

استاندار مرکزی ابراز کرد: دولت توانسته است تورم را ساماندهی کند و برای رسیدن به رونق اقتصادی نسبت به طراحی بسته های اقتصادی اقدام نموده تا بتوانیم با رعایت شرایط حاکم بر کشور به توسعه دست یابیم که این کار سختی است و  با اراده، ایستادگی و مقاومت انجام می پذیرد.

وی عنوان کرد: دستگاه ها باید در اعطای مجوزهای لازم برای ایجاد سرمایه گذاری همکاری و تسریع بعمل آورند و با این کار بهره وری را ارتقاء دهند.

مقیمی بیان کرد: بسیج سازندگی  در شرایطی که بانک ها  درگیر معوقات هستند و مشکلاتی دارند ، 25 هزار میلیارد ريال تسهیلات برای  استان مرکزی در نظر گرفته است که این امر برای اقتصاد کشور بسیار خوب است و درجائی که نیاز است هزینه خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برای همه بخش های اقتصادی یک تکلیف است که بسیج سازندگی کاملاً در این مسیر حرکت می کند و سایر مجموعه ها نیز باید به این مسیر بپیوندند.

وی ادامه داد: تشکیل شرکت های دانش بنیان و توجه به بحث صادرات از جمله مواردی است که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده است و با توجه به اینکه استان مرکزی از تولید کنندگان صنعتی کشور است و همچنین گوشت سفید و قرمز و گندم  2 تا 3 برابر نیاز  استان تولید می شود باید با بالا بردن کیفیت محصولات و قیمت تمام شده پائین بتواند در امر صادرات موفق تر عمل نماید

مقیمی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی می تواند 2000 واحد اقتصادی را در استان مرکزی ایجاد نماید، خاطر نشان کرد: این آمادگی در استان وجود دارد که ما نیز برای ایجاد 2000 واحد اقتصادی دیگر کمک نمائیم که باید در جلسه شورای اشتغال  استان مطرح و تصمیم گیری شود.

گفتنی است در این جلسه عزیزی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز سخنانی را ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها