Portal_background_image

استاندار مرکزی: تلاش سازمانهای مردم نهاد در جهت رشد و تعالی جامعه است

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست خانه سازمانهای غیر دولتی که در استانداری برگزار شد، گفت: تلاش سازمانهای مردم نهاد در جهت رشد و تعالی جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: نوعدوستی و خدمت به مردم فرهنگ قالب سازمان های مردم نهاد است که بدون کوچکترین چشمداشت برای تعالی و پیشرفت کشور و مردم تلاش می کنند و این فرهنگ باید در همه مجموعه های دولت حاکم شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: دستگاه های دولتی باید با ظرفیت های سمن ها آشنا شده و از آن برای پیشرفت و تعالی کشور در همه زمینه ها استفاده کنند.

وی  با اشاره به اینکه  80 درصد خواسته های سمن ها با امکانات موجود در استان قابل اجرا است، گفت:عضویت در کارگروه های تخصصی و نشست های مشورتی با مدیران دستگاه های اجرایی برای پیشبرد و توسعه استان  از جمله خواسته های سمن ها است.

زمانی قمی تصریح کرد:این استان با دارا بودن مفاخر، مشاهیر و اندیشمندان فراوانی از جمله امام خمینی(ره) و امیر کبیر بهترین مکان برای ایجاد موزه مفاخر و مشاهیر در سطح کشور است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: این استانداری آمادگی دارد در صورت تصویب ایجاد موزه مفاخر و مشاهیر،امکانات و تجهیزات لازم از جمله زمین و نقشه را در اختیار این طرح قرار داده و از نخبگان استانی برای اجرای هرچه بهتر آن بهره گیری کند.

وی عنوان کرد: 17 تا 18 درصد از جمعیت استان را افراد بی سواد و کم سواد تشکیل می دهند که شناسایی مکان های خالی و بدون استفاده در مدارس، دستگاه های اجرایی و بهره گیری از سه هزار دانشجوی استان برای کاهش این آمار از برنامه های این استانداری در سال جاری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست گفت: 386 سازمان مردم نهاد در این استان وجود دارد که در هشت شبکه مختلف در کنار مسوولان دولتی و خصوصی فعالیت می کنند.

حسن بیگی افزود: این سمن ها در حوزه های خیریه ای و حمایتی، سلامت و بهداشت، فرهنگی، پیشگیری از آسیب، بانوان، زیست محیطی، دینی و مذهبی فعال هستند.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد این استان همواره در همه حوزه ها از جمله پیشگیری از آلودگی هوا پیگیر و مشوق بوده اند.

گفتنی است رییس خانه سازمانهای مردم نهاد استان مرکزی نیز در این نشست مطالبی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها