Portal_background_image

استاندار مرکزی: تفرجگاه های شیلاتی باید ساماندهی و حمایت شوند

استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی، تفرجگاه های شیلاتی باید ساماندهی و حمایت شوند.

محمدحسین مقیمی افزود: در سنوات اخیر فعالیت جدید تولیدی- خدماتی موسوم به مراکز تفرجگاهی شیلاتی توسط وزارت جهاد کشاورزی تعریف و برای آن مجوز صادر می گردد که با توجه به جدید بودن این فعالیت و نبود دستورالعمل خاص درخصوص شرایط و ضوابط ایجاد اینگونه مراکز و در نتیجه بروز مشکلاتی برای سرمایه گذاران می طلبد نسبت به تدوین و ابلاغ دستورالعمل ویژه ای برای این قبیل مراکز اقدام شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: نظر به تمایل سرمایه گذاران به استقرار این مراکز در شعاع 30 کیلومتری شهرها و در حاشیه جاده های اصلی و نیز به منظور کاهش تصادفات جاده ای ناشی از خستگی رانندگان در مبادی ورودی شهرها خصوصاً در محدوده 30 کیلومتری ابلاغ  دستورالعمل  از سوی وزارت راه و شهرسازی کارساز می باشد.

مقیمی بیان کرد: این اقدام باعث طیب خاطر برای سرمایه گذاران فعلی و اعطای مجوز برای متقاضیان جدید وفق ضوابط و مقررات قانونی  و تسهیل در کارها می گردد.

یادآور می گردد در حال حاضر 2 تفرجگاه شیلاتی در شهر اراک یکی در مجاورت روستای رباط میل و دیگری در نزدیکی روستای خیرآباد وجود دارد و  مجوز فعالیت 6 تفرجگاه شیلاتی نیز در دست بررسی است.

لازم به ذکر است که در این تفرجگاه ها ماهی بعد از پرورش در استخر به صورت زنده یا طبخ شده عرضه می گردد.  
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها