Portal_background_image

استاندار مرکزی: تعامل سازنده امور مالیاتی و تولیدکنندگان رشد سرمایه گذاری در استان را در پی دارد

استاندار مرکزی صبح امروز در نشستی که با مدیران امور مالیاتی استان در محل استانداری داشت، گفت: ارتباط و تعامل سازنده امور مالیاتی و تولیدکنندگان رشد سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در استان را در پی دارد.

محمدحسین مقیمی بر ارتباط و تعامل سازنده امور مالیاتی و تولیدکنندگان تاکید کرد وگفت: تعامل و همکاری امور مالیاتی و تولید کنندگان  باعث می شود سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در  استان رشد پیدا کند که امور مالیاتی در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارد.

استاندار مرکزی عنوان کرد:  واحد های تولیدی اغلب با مشکل روبرو هستند و قادر به پرداخت به موقع مالیات  نمی باشند که کمک به این واحد ها باعث می شود تا منبع درآمد یک واحد تولیدی حفظ شود تا بتوانیم درآمد مالیاتی داشته باشیم.

استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیت های خوب صنعت و کشاورزی در استان، عنوان کرد: استان مرکزی استانی است که با سرمایه گذاری هایی که قبلاً در این استان انجام شده و امکانات و زیرساختهای خوبی که در زمینه حمل و نقل وانرژی دارد باید در امر توسعه صنعتی و صنایعی که با شرکتهای دانش بنیان اداره می شوند در آن  قدم های بزرگی برداشته شود .

 مقیمی اضافه کرد: توسعه صنعتی باعث بالا رفتن درآمد در استان می شود که رقم مالیات اخذ شده از این منابع قابل توجه خواهد بود

استاندار مرکزی اظهار کرد: مالیات در همه کشورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دولتهایی موفق هستند که کشور را از درآمد حاصل از مالیات اداره کنند و زمینه را برای زندگی آبرومند مردم فراهم نمایند. مقیمی ابراز کرد: کشورهایی که بدون درآمد نفتی اداره می شوند با ایجاد اشتغال، کمک به تولید و با توسعه فعالیت های تجاری و بازرگانی ضمن کسب درآمد، اقتصاد کشورشان را اداره می کنند و وقتی درآمد ایجاد شد،اخذ مالیات بیشتر را در پی خواهد داشت.

.وی بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران نیز درصد بالایی از درآمد ها از محل مالیاتها می باشد و امیدواریم روزی برسد که کل هزینه کشور از محل مالیاتها تامین گردد.

مقیمی گفت: در سال گذشته سهم در آمد مالیاتی استان بیش از صددرصد وصول شده است که این امر نشاندهنده این است که علی رغم تحریم های موجود چرخ اقتصادی استان خوب چرخیده است .

گفتنی است در ابتدای این دیدار که به مناسبت هفته مالیات برگزار شد مدیر کل امور مالیاتی استان به بیان گزارش و ارائه مسائل و مشکلات پرداخت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها