Portal_background_image

استاندار مرکزی: تشکیل اتحادیه برای خبرنگاران نقش موثری در ساماندهی و حل مشکلات آنها دارد

مقیمی در بازدید از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) و مهر در اراک به مناسبت روز خبرنگار، گفت: تشکیل اتحادیه برای خبرنگاران نقش موثری در ساماندهی و حل مشکلات آنها دارد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اولین توقع  از ایرنا را اطلاع رسانی شفاف  و نقد بموقع عنوان کرد و افزود:  ایجاد فسادهای مالی در سال های گذشته شاید بدلیل فقدان فضای باز نقد در جامعه بوده است.

وی بیان کرد: نقد بموقع از عملکرد مدیران  بهبود عملکرد آنها را در پی خواهد داشت چرا که باعث می شود مشکلات و نارسایی ها شناسایی و مرتفع شوند.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باید راه را برای سرمایه گذاری بازکنیم و با تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به فعال بودن آنها کمک نمائیم.

وی با تاکید بر فعال شدن بنگاه های اقتصادی و تولیدی در استان، ابراز کرد: دستگاه های اجرایی باید تمام تلاش خود را برای مرتفع کردن مشکلات این بنگاه ها بکار گیرند تا رونق اقتصادی شکل بگیرد.

استاندار  مرکزی بیان کرد: یکی از بحث های مهم رونق اقتصادی پرداختن به کیفیت تولیدات با کاهش قیمت تمام شده محصولات است که در این استان باید بطور جدی به آن پرداخته شود و راه برای صادرات کالاهای تولیدی استان باز شود.     

وی با بیان گوشه هایی از عملکرد دولت یازدهم گفت: خوشبختانه در حال پشت سر گذاشتن رکود اقتصادی هستیم و بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی تورم 45 درصدی سال گذشته به 35 درصد رسیده و تمام تلاش دولت این است که تا پایان سال این نرخ به 25 درصد برسد و تورم نقطه به نقطه  نیز از 43 درصد به 15 درصد کاهش یافته است.
 استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: رونمایی از سیاستهای ویژه خروج اقتصاد کشور از رکود که امروز با حضور رییس جمهوری کلید خورد فصل مهم از برنامه های دولت یازدهم است که درقالب لایحه در مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل شده و گره گشای مشکلات کور اقتصادی می شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: هدفگذاری دولت در این برنامه بر عبور از اقتصاد انقباضی و رونق اقتصاد است و این مهم عزم کارشناسی و بهره گیری موثر از همه ابزارها و ظرفیتها را می طلبد.

وی ابراز کرد: دولت برای رفع رکود نیز با اعمال سیاست های تورم زدایی رونق اقتصادی را جایگزین خواهد کرد ضمن اینکه تورم ایجاد نشود و ارزش پول نیز حفظ گردد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال حل مشکلات اقتصادی به صورت ریشه ای و اساسی است و این مهم نیازبه تصمیمات شجاعانه، دقیق ، سریع ، عالمانه و اجرایی دارد و همراهی همه بخش ها در حضور جدی و کارشناسی امور با برنامه های مقتدر رسانه های هدفمند و تحلیلگر میسر می شود.

مقیمی در بازدید از خبرگزاری مهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: نقد لازمه اصلاح جامعه است و این مهم اگر همراه با رعایت عدالت و انصاف باشد موجبات رشد و توسعه جامعه را فراهم می کند.

وی ادامه داد: نقد باید به موقع و منصفانه باشد چرا که اگر اینگونه نباشد و مشکلی به موقع مطرح نگردد در نتیجه به موقع نیز حل نمی شود.

استاندار مرکزی در ادامه از خبرگزاری مهر به عنوان خبرگزاری منصف، فعال و سخت کوش یاد کرد و گفت: خبرگزاری مهر باید همچون گذشته با اطلاع رسانی و شفاف سازی امور با نگاهی عادلانه به  نقد مسائل پیش روی جامعه بپردازند.

وی ادامه داد: خبرگزاری مهر باید با نگاه موشکافانه خویش فعالیت های فرهنگی و تبلیغ دینی سازمان تبیلغات اسلامی را در حوزه اعزام روحانیون و مبلغین به روستاها و مناطق محروم منعکس کنند.

مقیمی بیان داشت:  جامعه نیاز به همگرائی دارد همه باید با تفکرات مختلف به هم کمک کنند و به همه کسانی که توسعه، قانون اساسی و نظام را دوست دارند باید اجازه دهیم که ورود پیدا کنند و به توسعه کشور کمک نمایند.

استاندار مرکزی با اشاره به نامگذاری سال 93 تحت عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، خاطر نشان کرد: امسال با توجه به نامگذاری صورت گرفته از سوی مقام معظم رهبری باید کارهای فرهنگی بیشتری صورت بگیرد و وظیفه سنگین تری بر عهده ماست.

در این بازدید شاه حسینی سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و خبرنگاران و عکاسان این دو خبرگزاری نیز ضمن ارائه گزارش، مسائل و مشکلات خود از جمله عدم تجهیز و آماده سازی ساختمان ایرنا، مکان نامناسب و... را با استاندار مرکزی درمیان گذاشتند.

گفتنی است در این بازدیدها، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، مشاور و مدیر کل حوزه استاندار، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه و مدیر کل روابط عمومی استانداری حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها