Portal_background_image

استاندار مرکزی: تحول فرهنگی زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی کشور است

مقیمی صبح امروز در جلسه مشترک کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان و شهرستان محلات که همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه تحول فرهنگی زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی کشور است، گفت: ایجاد زیرساخت ها و زمینه سازی برای حضور و مشارکت نخبگان فرهنگی از مهمترین اولویتها می باشد.

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها، اظهار کرد: اجرای هفته فرهنگی باعث شناسایی ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان ها می شود و به ریشه یابی چالش های فرهنگی  کمک می کند تا بتوان در جهت رفع آنها اقدامات مؤثری انجام داد.

وی بیان کرد: در راستای نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری، سند توسعه فرهنگی استان برای تحقق اهداف فرهنگی و اقتصادی تدوین شد که برگزاری هفته فرهنگی از جمله محوری ترین برنامه های این سند است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در جهت اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برگزاری هفته های اقتصادی نیز در شهرستان ها پیگیری می شود، گفت: همانگونه که هفته فرهنگی در استان مرکزی به مرحله اجرا گذاشته شده، اقدامات هدفمند در برگزاری هفته های اقتصادی شهرستان ها نیز پیگیری می شود.

وی ادامه داد: با برگزاری هفته اقتصادی، توانمندی ها و مشکلات حوزه اقتصادی که فرا روی هر شهرستان است ریشه یابی شده و عزم استانی برای رفع آنها شکل می گیرد.

استاندار مرکزی افزود: باید درخصوص مسائل اقتصادی با توجه به کاهش قیمت نفت، تصمیمات جدی و اساسی اتخاذ شود تا بتوانیم اقتصاد را از درآمدهای نفتی جدا کنیم.

مقیمی با اشاره به اینکه جامعه ما، جامعه اسلامی و دینی است و به ارزش ها اعتقاد دارد، تصریح کرد: برخی آمار و ارقامی که نشان دهنده چالشهای اجتماعی در جامعه است زیبنده مردم ما نیست.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی یعنی به حساسیت های مردم احترام بگذاریم، افزود: در مباحث فرهنگی و اقتصادی ابتدا باید خود و اطرافیانمان را اصلاح نمائیم و بگونه ای عمل نکنیم که مردم از اسلام و انقلاب دلسرد شوند؛ اگر مسائلی برای مردم مباح به شمار می رود برای ما مکروه می باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در حوزه سلامت شاخص هایی که در شهرستان محلات نسبت به استان پایین تر است باید بررسی شود،گفت: در چند روز آینده جلسه ای جهت رسیدگی به این موضوع ترتیب داده شود و در راستای آن اقداماتی که باید در سال های 1393 تا 1395 صورت پذیرد اعلام شود.

وی در خصوص بیماری دیابت اظهار کرد: نرم این بیماری در کشور سه درصد است ولی متأسفانه در شهرستان محلات در سطح بالاتری قرار دارد که به عنوان موضوعی حساس باید رسیدگی شود.

فرماندار شهرستان محلات نیز ضمن ارائه گزارش درخصوص برگزاری هفته فرهنگی این شهرستان، گفت: در مجموع 370 برنامه برای هفته فرهنگی در نظر گرفته شده است که شامل 98  برنامه دینی و مذهبی، 122 برنامه فرهنگی و 150 برنامه اجتماعی و ورزشی می باشد.

در ادامه فتح آبادی دبیر کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی، گزارشی درخصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان و شهرستان محلات ارائه نمود.

امام جمعه شهرستان محلات نیز اهمیت فرهنگ را از علم و اقتصاد مهمتر برشمرد و اظهار کرد:  اگر فرهنگ دچار آفت شود تأثیر بسزایی در جامعه خواهد داشت.

وی از رئیس جمهور و استاندار مرکزی به جهت توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت و سرکشی از خانواده های شهدا و همچنین برگزاری هفته های فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.

نماینده مردم شهرستان های محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نیز درخواست کرد: اعتبار لازم برای تکمیل مصلی نیم ور و مجتمع فرهنگی محلات در نظر گرفته شود و دو خیابان بنام بزرگان شهر محلات نام گذاری گردد.

وی از برگزاری هفته های فرهنگی و همچنین  اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است در این جلسه با حضور استاندار مرکزی اطلس جامع نظام سلامت استان رونمایی شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها