Portal_background_image

استاندار مرکزی: تاکنون 40 درصد از اعتبارات طرحهای استانی و 70 درصد از طرحهای ملی ، تخصیص پیدا کرده است

استاندار مرکزی دراولین روز از هفته دولت در جلسه شورای اداری شهرستان شازند، گفت: تاکنون 40 درصد از اعتبارات طرحهای استانی و 70 درصد از طرحهای ملی  تخصیص پیدا کرده است.

محمدحسین مقیمی اظهار کرد: ، تاکنون اعتبارات40 درصد از طرحهای استانی و 70 درصد از طرحهای ملی ، تخصیص پیدا کرده که امیدواریم تا پایان امسال به 80 تا 100 درصد برسیم و این نشان دهنده عزم ملی و توجه دولت به خدمتگزاری به مردم است .

استاندار مرکزی: اجرای توازن منطقه ای با توجه اعتبارات تبصره 22 قانون بودجه سال 93، اجرای مطلوب فاز دوم هدفمندی یارانه ها، ارتقای نظام سلامت اداری در راستای بهره مندی آحاد افراد جامعه از مزایای بیمه ، تقلیل بدهی های دولت به شبکه بانکی، فعال کردن کارخانه های تعطیل شده و توجه به امر تولید را از مهمترین اقدامات دولت در خدمت رسانی به مردم شریف ایران اسلامی عنوان کرد.
وی با اشاره به توجه دولت به بخش کشاورزی، بیان کرد: دولت 10 میلیارد دلار از درآمدهای ارزی  را به آب،خاک و کشاورزی اختصاص داده است که می تواند تحول عظیمی در صنایع غذایی و نیازهای غذایی ایجاد نماید.

مقیمی اشاره کرد: برای ایجاد رونق اقتصادی باید از رکود خارج شویم و هنر مدیریت عبور از رکود بدون ایجاد تورم است.

وی ابراز کرد: توجه به مقررات و تثبیت سیاستها از دیگر اهداف دولت یازدهم است که تلاش می کند تا سیاستهاها را ثابت نگه دارد .

مقیمی تصریح کرد:  استفاده از خرد جمعی علما ، دانشگاهیان ،فرهیختگان و نخبگان جامعه  در تصمیم گیری ها منجر به اجرای تصمیم  با هزینه کمتر و بهره وری بالاتر می گردد.

وی عنوان کرد: عزم دولت و قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی جدی است و تلاش دولت بر این است تا در آینده کارها درچارچوب قانون انجام شود زیرا زیبنده جمهوری اسلامی نیست که اقتصادش با مفاسد گره خورده باشد بلکه باید یک اقتصاد سالم، خوب ، شفاف و بگونه ای که مردم به حقشان برسند داشته باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: اقتصاد سالم، پایدار و توسعه یافته خواست مردم است تا در شرایط بهتری زندگی کنند که دولت در تلاش برای ارائه راهکار برای حرکت در این مسیر است.

وی ابراز کرد: با توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی و بهره مندی از امکانات باید قدم های بزرگی برداریم تا به رشد اقتصادی و اهداف سند چشم انداز توسعه دست یابیم .

مقیمی تصریح کرد: تمام تلاش ما در استان اجرای سیاستهای دولت در چارچوب قوانین است،  فعالیت دولت فقط شامل مجلس ، دستگاه قضایی و ... نمی شود بلکه باید زمینه برای فعالیت بخشهای خصوصی برای انجام کارهای اقتصادی  نیز فراهم گردد که این بزرگترین خدمت است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه 400 سازمان مردم نهاد در استان مرکزی فعالیت دارد، افزود: این سمن ها در زمینه های امور اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ، خیریه، محیط زیست و بیماری ها فعالیت می کنند که باید زمینه حضور بیشتر آنها و کمک کردن به دولت را فراهم کنیم.

 توجه به سیاست خارجی به موازات سیاست داخلی را از اهداف دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: تنش زدایی در چارچوب سیاستهای جمهوری اسلامی ایران و تعامل سازنده با همه کشورها و حضور مقتدرانه هیات مذاکره کنند به ریاست وزیر امور خارجه در مذاکرات انرژی هسته ای از جمله اقدامات دولت در زمینه سیاست خارجی می باشد.

وی بیان کرد: دستگاه دیپلماسی کشور با علم، دانش و آگاهی کامل و با پشتوانه رهبری، دولت، مجلس و مردم با اقتدار تمام در مقابل کشورهای ابر قدرت ایستادند و از حقوق حقه مردم دفاع کردند، حقوقی که هم رهبری و هم نمایندگان مردم و دولت بر آن تاکید دارند که باید به دولت و هیات مذاکره کننده افتخار کنیم.

مقیمی ادامه داد: اجرای سیاستهای اعتدالی در جهت آرامش بخشی به جامعه، جلوگیری از افراط و تفریط، حضور مردم در اداره کشور و استفاده از نظرات آنها، فراهم کردن شرایط برای همکاری همه احزاب سیاسی و قانونی، دفاع از حقوق شهروندی مردم از جمله اقدامات دولت در راستای توجه به مسائل داخلی کشور بوده است.

استاندار مرکزی  در بخش دیگری از سخنانش گفت:  فرمانداران در شهرستانها نمایندگان عالی دولت هستند و با ارتباطی که با مجلس، قوه قضائیه و قوه مجریه دارند امورت را پیگیری می کنند لذا کلیه اموری که در استان انجام می شود باید با هماهنگی فرمانداران صورت بگیرد.

مقیمی خاطر نشان کرد: همفکری و همراهی که بین نمایندگان مجلس، فرماندار و ائمه جمعه شهرستان شازند برقرار است نیروی محرکه ای برای توسعه هر چه بهتر این شهرستان می باشد.

گفتنی است استاندار مرکزی در ادامه با خانواده شهید شاخص احمدرضا عباسی دیدار کرد و پروژه استخر شنای شهر آستانه را کلنگ زنی نمود،  این استخر توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است و زمین آن توسط شهرداری تامین گردیده که ظرف مدت 30 ماه به بهره برداری خواهد رسید ،حجم سرمایه گذاری آن 2 میلیارد ريال است.

یادآور می گردد زیارت و غبارروبی صحن مطهر امامزادگان شهر آستانه از دیگر برنامه های استاندار مرکزی در این سفر بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها