Portal_background_image

استاندار مرکزی بصورت تلفنی به سوالات و درخواست های شهروندان استان پاسخ داد

استاندار مرکزی صبح امروز در محل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری برای نخستین بار در استان و در اجرای یک طرح ابتکاری از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت(سامد) بصورت تلفنی به سوالات و درخواست های تعدادی از  شهروندان پاسخ داد.

محمدحسین مقیمی مهمترین هدف این اقدام را تسهیل در ارتباط با مردم از اقصی نقاط استان بیان کرد و گفت: این سامانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و درخواستهای مردم است و قابلیت ثبت و پیگری سوالات و درخواستها را دارد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از رویکردهای مهم برگزاری این برنامه و همچنین نشست ملاقات مردمی  ارتباط نزدیک و رودر رو با آحاد مردم است.

مقیمی عنوان کرد: این یک کار ابتکاری است که باید بازخورد آن را مشاهده کنیم و درصورت موفقیت بطور مداوم هر فصل یکبار صورت می گیرد.

گفتنی است مهمترین درخواست های مردم در نخستین گفت و گوی مستقیم تلفنی استاندار مرکزی با شهروندان درخصوص مسائل شهرداریها، بانک، راه و شهرسازی، اشتغال و... بود که به 25 مورد پاسخ داده شد.

یاد آور می گردد سامد سامانه اي است كه از طريق شماره تلفن 111، درخواست ها، شكايات و پيشنهادات اعلام مي گردد واين اطلاعات توسط اپراتور ها در سيستم درج و به ادارات مربوطه توسط سامانه مذكور  ارسال مي شود  كه بالطبع  باعث كاهش مراجعه حضوري به ادارات و تسريع  در رسيدگي به امورات مذكورمي گردد.

این سامانه بستري مناسب براي تعامل آسان مردم و دولت ، رسيدگي به شکايات ، پيشنهادها و مشکلات مردم در تمام سطوح اجرايي، نظارت مستمر بر حسن  اجراي امور ،پاسخگويي سريع و رسيدگي مؤثر به تقاضاي مردم و احقاق حقوق آنان، به حداقل رساندن  فاصله زمان ثبت گزارش تا پيگيري وحصول نتيجه،  ايجاد يک منبع اطلاعاتي جامع از کليه درخواستها و مشکلات گردآوري شده مردم، تسريع در انتقال مشکلات و نظرات مردمي به مراجع مربوط، افزايش رضايتمندي مردم و جلب اعتماد عمومي و تحقق شعار مهرورزي  وعدالت گستري و مشارکت اقشار مختلف جامعه در فرآيند رسيدگي به شکايات ايجاد می کند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها