Portal_background_image

استاندار مرکزی بر پیگیری نحوه استفاده متقاضیان از تسهیلات صندوق توسعه ملی تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی و تولیدی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و فرمانداران باید با جدیت بیشتری نحوه استفاده متقاضیان از اعتبارات صندوق توسعه ملی را پیگیری نمایند چرا که این اعتبارات سهم استان می باشد که در اختیار سرمایه گذار گذاشته شده و باید به نتیجه برسد.

محمدحسین مقیمی افزود: برای استفاده از تسهیلات صندوق ملی توسعه باید برای سرمایه گذار مهلت زمانی در نظر گرفته شود و پس از طی مدت زمانی و تذکرات داده شده این امکان در اختیار متقاضی دیگر قرار گیرد تا حق استان در استفاده از این تسهیلات تضییع نشود.

وی بیان کرد: فرمانداران نیز  با تشکیل کمیته شهرستانی و برگزاری  جلساتی  با حضور مدیر کل صنعت، معدن و تجارت یا معاونین ایشان بر نحوه استفاده متقاضیان از تسهیلات صندوق توسعه ملی نظارت کنند.

مقیمی اظهار کرد: عدم جذب این تسهیلات باعث پائین آمدن گردش تسهیلات در استان می شود و ایجاد اشتغال را با مشکل روبرو می سازد.

وی درخصوص گزارش آخرین وضعیت تسهیلات صندوق ملی توسعه استان مرکزی، گفت: استان در جذب و پذیرش سرمایه گذار وضعیت خوبی دارد و مجوزها در زمان مقرر به سرمایه گذاران داده شده است.

مقیمی افزود: بعد از تصویب طرح در صندوق ملی توسعه و معرفی سرمایه گذار به بانکها سرعت و راندمان کار پائین می آید که باید با  تشکیل جلسات مستمر پرونده ها مورد بررسی قرار گیرند و با بدست آوردن اطلاعات  این مشکل  نیز مرتفع گردد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه بانکها ضوابط مختلفی دارند، فرمت کلی از مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات از صندوق ملی توسعه  را ارائه نمایند تا پس از بررسی به عنوان دستورالعمل برای بانکها در نظر گرفته شود .

وی ابراز کرد: در صورت وجود این دستور العمل متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی می توانند اطلاعات کافی را برای دریافت تسهیلات بدست آورند که باعث تسریع در روند انجام کار می شود.

یادآور می گردد در این جلسه معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری نیز حضور داشت و در ابتدا مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی درخصوص آخرین وضعیت تسهیلات صندوق توسعه ملی استان مرکزی ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها