Portal_background_image

استاندار مرکزی بر همکاری بیشتر 84 مرکز آموزش عالی و بیش از 2800 واحد صنعتی در استان تأکید نمود

استاندار مرکزی در یازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه که صبح امروز و با حضور نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضاء در محل استانداری برگزار شد، گفت: 84 مرکز آموزش عالی و بیش از 2800 واحد صنعتی در استان همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود: این استان با 2800 واحد تولیدی و صنعتی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنعت کشور باید نیازهای خود را با استفاده از ظرفیت دانشگاه های درون استانی تامین کند.
استاندار تأکید نمود: استان مرکزی با دارا بودن صنایع مختلف و تولیدات گوناگون نباید با مشکلات اجتماعی و فرهنگی از قبیل بیکاری و ... مواجه باشد و یکی از راه هایی که می تواند این مشکلات را کاهش دهد استفاده از ظرفیت دانشگاه ها طی یک برنامه ریزی بلند مدت است.

مقیمی اظهار داشت: شورای برنامه ریزی و توسعه مهمترین شورای استان می باشد و یکی از موضوعات مهم در این شورا، ارزیابی ارتباط دانشگاه و صنعت است و تقویت این ارتباط باید در اولویت برنامه های این شورا باشد.

مقیمی گفت: با وجود 2800 واحد صنعتی در استان ما نباید مشکل دانشگاه داشته باشیم، ارتباط دانشگاه و صنعت باید از شعار زدگی خارج شود، ما باید دانشگاه ها را در برنامه ریزی خصوصاً همکاری با دستگاه های اجرایی دخالت دهیم و اگر این اقدام صورت گیرد  اکثر مشکلات برطرف می شود، البته تحقیقات دانشگاه های استان نیز باید بگونه ای باشد که اعتماد تمامی بخش ها را جلب نماید.

استاندار ادامه داد: بررسی و حل مشکلات وظیفه مدیران است و ادارات کل محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت در خصوص کارهای عملی و زیست محیطی همکاری نزدیکی با دانشگاه ها داشته باشند، در واقع ما باید کاری انجام دهیم که صنعتگران احساس کنند که دانشگاه ها می توانند به صنعت کمک کند و در بسیاری از امور با آنها همکاری داشته باشند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و وبودجه استانداری نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرای مصوبات 4 جلسه قبل این شورا، گفت: یکی از برنامه های شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیگیری و تحقق ظرفیت های قانونی بودجه امسال است و اقدامات دستگاه های اجرایی باید به نحوی باشد که بتوانند تا پایان سال جاری اعتبارات را جذب نمایند.
رقیه یادگاری افزود: شورای برنامه ریزی و توسعه  مهمترین شورای استان است که نقش اصلی را در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ایفا می نماید بنابر این مدیران خودشان در جلسات شرکت کنند و از اعزام نماینده برای شرکت در جلسات خودداری کنند.
یاد آور می گردد دستگاه هایی از جمله شرکت گاز ، اداره کل جهاد کشاورزی، شرکت پست  و ... هم گزارشی از فعالیت های خود مانند جذب اعتبارات، متصل نمودن 53 روستا به شبکه پرسرعت، برقدار نمودن چاه های کشاورزی که استاندار تأکید ویژه ای در رابطه با برطرف نمودن مشکلات این حوزه داشتند، ارائه نمودند و مباحثی نیز در خصوص تجهیز فرودگاه ، نوسازی ناوگان حمل نقل درون و برون شهری و گازرسانی به مناطق محروم و روستایی در این جلسه مطرح شد.

شایان ذکر است مهمترین مصوبات این جلسه به شرح ذیل می باشد :

-        دستگاههای اجرایی استان مکلف شدند ظرفیتهای قانونی و ردیفهای ملی بودجه سال 92 را ظرف یک هفته آینده مجدانه پیگیری و گزارش عملکرد آنرا به دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه نمایند.

-        مقرر شد دبیرخانه ای در دانشگاه اراک و اداره کل صنعت،معدن و تجارت جهت ارتباط قوی و مستمر بخش صنعت استان و آموزش عالی تشکیل گردد و بخش صنعت نیازهای واقعی مطالعاتی و پژوهشی خود را به این دبیرخانه ارسال نماید.

-        کلیه دستگاههای اجرایی و فرمانداریها موظف شدند ظرف مدت 10 روز آینده  نسبت به اعلام تغییرات موردنیاز در عملیات اجرایی پروژه های تملک دارییهای سرمایه ای سالجاری خود اقدام و گزارش آنرا به دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری جهت مبادله موافقتنامه اقدام نمایند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها