Portal_background_image

استاندار مرکزی بر همکاری بیشتر شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک در راستای جذب سرمایه گذار تاکید کرد

مقیمی صبح امروز در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، بر همکاری بیشتر شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک در راستای جذب سرمایه گذار تاکید کرد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: تعامل بین شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک منجر می شود سرمایه گذار با ترغیب بیشتر و در مدت زمان تعیین شده کار خود را به اتمام برساند که از اتلاف سرمایه و انرژی جلوگیری می شود و مانع از دلسردی مردم نیز می گردد.

مقیمی تصریح کرد: با توجه به تعامل خوبی که بین اعضاء شورای اسلامی شهر اراک وجود دارد و همچنین فعال بودن شهردار اراک باید با استفاده از این فرصت و برقراری ارتباط بیشتر برای حفظ این شرایط تلاش شود و سعی در رفع اشکالات، ارائه برنامه و سیاستگذاری باشد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه باید امنیت سرمایه گذار حفظ شود، ابراز کرد: باید شرایط را  بر مبنای اینکه سرمایه گذار می خواهد کار انجام دهد فراهم کنیم و در راستای ایجاد تعامل سازنده، اعمال نظارت و قرار دادن محدودیت هایی برای کسب سود عادلانه حرکت نمائیم.

مقیمی با اشاره به اینکه انجام پروژه های مشارکتی در شهرداری یک کار اقتصادی و اجتماعی است، اظهار کرد: در اجرای پروژه ها افرادی متخصص و پاسخگو نظارت داشته باشند و با تعامل و گفتگو با مردم مشکلات پیش روی را بردارند و در صورت عدم موفقیت از طریق مراجع قانونی اقدام نمایند.

استاندار مرکزی با اشاره به کمبودها و مشکلات شهر اراک، اظهار کرد: کمبود فضاهای تفریحی و گردشگری از مشکلات اساسی شهر اراک است که شهرداری باید در جهت  رفع آن تلاش کند .

وی بیان کرد: فعالیت های اقتصادی شهر اراک توسعه نیافته است و اقتصاد شهری فعال نیست و سالیان متمادی است که شهر به این سبک اداره می شود که باید ساماندهی شود.

شهردار اراک نیز گفت: همایش سرمایه گذاری شهرداری کلان شهر اراک مهرماه سال جاری با محورهایی از جمله سرمایه گذاری در پروژه های شهری موجود، امکان سنجی مشارکت بخش خصوصی، رویکردهای مدیریت شهری در پروژههای سرمایه گذاری و... در اراک  برگزار می شود.

گفتنی است در این جلسه دبیر هیئت عالی سرمایه گذاری شهرداری اراک به بیان و معرفی پروژه های سرمایه گذاری مشارکتی پیش روی شهرداری پرداخت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها