Portal_background_image

استاندار مرکزی بر هماهنگی و برنامه ریزی جهت تدوین برنامه ششم توسعه در استان تأکید کرد

استاندار مرکزی روز گذشته در جلسه شورای معاونین و مشاورین استانداری که در محل دفتر ایشان تشکیل شد، بر هماهنگی و برنامه ریزی جهت تدوین برنامه ششم توسعه در استان تاکید کرد.

محمدحسین مقیمی با اشاره به شروع برنامه زمانی تدوین برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: در این راستا کارگروههای مشخصی در استانها پیش بینی شده است که باید از نظر اساتید نیز در تدوین این برنامه بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه از شخصیتهای ملی در پیشبرد برنامه های استان استفاده شود، تصریح کرد: در استان مرکزی همه جریانات و افکار باید در کنار هم در راستای توسعه استان حرکت کنند و منافع استان را در نظر بگیرند.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در پی ارائه گزارش آلودگی هوای اراک به معاون اول رئیس جمهور و همچنین ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته به دبیر کمیسیون زیربنائی مصوبه 2 بندی برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه براساس مصوبات هیات دولت  شهرهای بالای یک میلیون نفر از امتیاز حمل و نقل ریلی برخوردار خواهند شد، افزود: در کمیسیون زیربنائی مصوب شد که کلانشهر اراک نیز با توجه به بالا بودن میزان آلایندگی هوا  از امتیازات این مصوبه برخوردار شود.

مقیمی ادامه داد: همچنین وزارت کشور و معاونت راهبردی ریاست جمهوری مکلف هستند وضعیت اعتباراتی که در سال گذشته باید برای اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا تخصیص داده می شد را بررسی کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت برای طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک 230 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده بود که از این میزان تنها 20 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است که مابقی آن باید در بودجه سال 94 لحاظ شود.

 وی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته برای برقراری پروازهای فرودگاه اراک ،ابراز کرد: امیدواریم که پروازهای فرودگاه اراک  مورد استقبال مردم قرار گیرد و استمرار داشته باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها